Žandikaulio kaulo tirpimas: priežastys ir sprendimas

Daili šypsena – tai daugiau nei sveiki ir gražūs dantys. Šypsena harmoningai atrodo esant pakankamam kaulo kiekiui ir kai yra išlaikytos taisyklingos veido proporcijos. Deja, dažnu atveju kaulo trūksta. Žandikaulio kaulas gali tirpti dėl kelių priežasčių: periodonto ligų, negydomų dantų šaknų kanalų, taip pat, tai gali būti bruksizmo pasekmė, o viena dažniausių priežasčių – prarasti ir laiku neatkurti dantys. Netekus dantų, kaulo nykimo nesustabdo ir tokios priemonės kaip plokšteliniai ar tiltiniai protezai, nes kramtymo metu nesukuriama pakankamai spaudimo. Atkartoti natūralių dantų savybes ir atstoti šaknį gali tik dantų implantai ir ant jų protezuojami vainikėliai. Uždelstas dantų atkūrimas anaiptol ne rodiklis, kad dantų implantaciją atlikti yra per vėlu. Kita vertus, aptirpęs kaulas gali apsunkinti gydymą, pareikalauti papildomų procedūrų ir kantrybės.

Kaulo tirpimas – ne tik estetinė problema

Ar kada susimąstėte apie žandikaulio sveikatos svarbą? Sveikas žandikaulis palaiko veido formą, išlaiko stangrią odą. Netekus dantų, žandikaulio kaulas gauna nepakankamą kramtymo apkrovą, todėl atrofuojasi. Nykstantis kaulas lemia išoriškai pastebimus pokyčius. Netekus „tvirto pamato“, suglemba veido oda, nusvyra lūpų kampučiai, pasikeičia smakro padėtis. Susirūpinimą kelia ne tik pasikeitusi išvaizda, bet ir su kaulo tirpimu susijusios sveikatos problemos – padidėjęs skrandžio rūgštingumas, sutrikęs virškinimas. Atlaikyti tokią problemų laviną gali ne kiekvienas, nes neigiamos pasekmės vis auga, o kartu su jomis auga ir nepasitikėjimas, apima beviltiškumo jausmas, socialinis diskomfortas.

Pasiruošimas dantų atkūrimui

Dantų atkūrimas reikalauja atsakingo pasiruošimo. Prieš atliekant dantų implantaciją, būtina įsitikinti, ar kaulo kiekis yra pakankamas. Tam reikalingas specialus tyrimas – 3D tomografija. Tiksliai nustačius kaulo aukščio ir pločio trūkumą, galima atlikti priauginimą. Persodinus kaulą, 3-9 mėnesius laukiama jo prigijimo. Pooperacinis laikotarpis nesukelia didelių nepatogumų ar skausmo, tačiau tam tikrais atvejais pasireiškia patinimas. Jeigu kaulo trūkumas yra nedidelis, dažnai kaulo augmentaciją ir implantaciją galima atlikti vienu metu, išvengiant kelias pakopas apimančio chirurginio gydymo. Priauginus kaulą, galima tiksliai pozicionuoti implantą, tokiu būdu užtikrinant ilgą jo gyvavimo laiką. Ant implantų sėkmingai protezuojami dantys ir viskas vėl grįžta į savo vėžes – veidas tampa proporcingas, dantys – puikiai funkcionuojantys, o šypsena tokia, kuria gera dalintis.