Vietoj auksinių dantų – neribotos implantacijos galimybės
Ar prisimenate laikus, kai prarastų dantų vietoje žibėdavo… auksiniai dantys?

Laimei, šis „spindintis“ laikotarpis liko praeityje. Šiandieninės implantacijos tikslas – atkurti tokius dantis, kurie nei išvaizda, nei funkcija nesiskirtų nuo natūralių. Šis siekis įgyvendinamas taikant pažangiausius dantų atkūrimo metodus. „Sanus“ klinikos gydytojas odontologas – burnos chirurgas Paulius Petravičius pasakoja, kaip implantacija patobulėjo per kelis dešimtmečius. Kokie šiuolaikiniai dantų atkūrimo metodai padeda susigrąžinti dantis?

„Atgyvenę“ dantų atkūrimo būdai 01/03

Tobulėjant medicinai, keičiasi požiūris į odontologines procedūras bei estetinis suvokimas. Šių dienų odontologijoje siekiama išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių. Dėl šios priežasties, tam tikrų dantų atkūrimo būdų atsisakoma. Pavyzdžiui, dantų atkūrimo „ant tiltų“. Taikant šį metodą, žalojami sveiki danties audiniai: šlifuojami abiejose pusėse esantys dantys ir ant jų tvirtinamas dirbtinių dantų tiltas. Drastiškai nušlifavus dantį, jis tampa silpnas ir neilgaamžis. „Atkuriant dantis implantais, sveiki dantys lieka nepaliesti – implantas sriegiamas prarasto danties šaknies vietoje ir ant jo tvirtinamas vainikėlis. Jei vienoje eilėje nėra kelių dantų, galima įsriegti 2 implantus ir ant jų tvirtinti kelių dirbtinių dantų jungtį“, – galimybes aptaria gyd. odontologas – burnos chirurgas Paulius Petravičius.

Odontologas pastebi, kad dantų vainikėlių medžiagos per kelis dešimtmečius taip pat stipriai patobulėjo. Dabar pacientai gali rinktis ne tik metalo keramiką, bet ir bemetalę. Cirkonio keramika leidžia pasiekti kokybiškus, maksimaliai estetiškus rezultatus. Kiekviena danties vagelė ir kauburėlis atkuriami itin preciziškai, kad kramtymo funkcija būtų maksimaliai kokybiška. Be to, iš cirkonio keramikos atkurti dantys atrodo ypač dailiai ir natūraliai.

Bedančių žandikaulių atkūrimas 02/03

Išimamieji protezai – nepatogumus sukeliantis dantų atkūrimo būdas: plokštelė nestabiliai laikosi, slankioja burnoje, atkuria tik nedidelį procentą kramtymo funkcijos. Negana to, kaulas neapsaugomas nuo tirpimo. Nepaisant daugybės trūkumų, kai kurie pacientai vis dar linkę atkurti dantis tradiciniais išimamaisiais protezais. Kodėl? „Išimamos dantų plokštelės yra bene ekonomiškiausias kelias atkurti dantis – būtent dėl šios priežasties kai kurie renkasi šį variantą. Noriu atkreipti dėmesį, kad šiais laikais yra galimybė išimamų protezų sukeliamus nepatogumus pašalinti, pritaikius lokatorinę sistemą. Tai yra toks metodas, kuomet apatiniame žandikaulyje sriegiami 2 implantai ir ant jų tvirtinamas išimamasis protezas. Toks būdas neapsaugos kaulo nuo tirpimo, tačiau ženkliai pagerins kramtymo funkciją. Be to, nebereikės nerimauti, kad protezas iškris“, – naujoves aptaria „Sanus“ klinikos gydytojas odontologas – burnos chirurgas Paulius Petravičius.

Protezai ant 2 implantų

Kitas, taip pat pakankamai ekonomiškas ir vis labiau populiarėjantis būdas atkurti bedančius žandikaulius – tai dantų atkūrimas su 4 implantais. Įsriegus vos 4 implantus, galima fiksuoti neišimamus dantis. Šis metodas yra ilgaamžis sprendimas, atkuriantis kramtymo funkciją, apsaugantis kaulą nuo tirpimo ir sugrąžinantis estetiškus veido bruožus bei šypseną. Gydytojas pažymi, kad norint idealiai atkurti natūralių dantų ypatumus, galima sriegti 6–8 implantus ir ant jų tvirtinti dantų vainikėlius atskirais tiltukais.

Dantų atkūrimas ant 4 implantų
Per kelis dešimtmečius – didžiulis proveržis 03/03

Per kelis dešimtmečius implantacija patobulėjo šviesmečiais. Sunku būtų išskirti vieną svarbiausią pasiekimą implantacijos srityje. Iš tiesų, dantų atkūrimo sėkmę lemia kelių veiksnių visuma: pirmiausia, gydytojo kompetencija ir patirtis, taip pat, kokybiškų implantų ir protezavimo medžiagų naudojimas bei modernios technologijos, padedančios planuoti ir atlikti procedūrą. Taikant naujausias, pasaulyje pripažintas gydymo metodikas, išsprendžiamos kiekvieno paciento problemos, atsižvelgiant į jo klinikinę situaciją ir poreikius. Neribotos dantų atkūrimo galimybės atsispindi tūkstančių pacientų nepriekaištingose šypsenose, kuriomis jie džiaugiasi visą gyvenimą.