Traumos metu praradote dantį? Ne bėda

Greitas gyvenimo tempas, nuolatinis įvykių sūkurys, egzotiškos kelionės ar ekstremalus sportas kelia ne tik malonų jaudulį, bet ir grėsmę sveikatai – vakaras su riedučiais parke, mokymasis čiuožti banglente ar alpinizmas dažnai tampa dantų traumų priežastimi. Šios traumos gali būti įvairaus pobūdžio: nuo lengvesnių, kai nuskeliama nedidelė danties dalis, iki sudėtingų danties vainiko lūžių, atveriančių danties pulpą. Deja, bet ne visuomet traumų metu pažeistus dantis pavyksta išgelbėti pasitelkiant estetinės odontologijos subtilybes.

Dar viena netikėta dantų praradimo priežastis – nuolatinis skubėjimas. Besisukdami kasdienių darbų rutinoje ir stengdamiesi įgyvendinti visus užsibrėžtus tikslus, dažnai užmirštame pasirūpinti savimi ir savo sveikata. Kai po dienos darbų jautiesi nuvertęs kalnus ir norisi kuo greičiau griūti į lovą, 10 minučių kruopščiam dantų valymui atrodo gerokai per daug. Apie dantų valymą po pietų pertraukos restorane negali būti nė kalbos, nes privalu žūt būt lėkti į kitą susitikimą. O kada suspėti apsilankyti pas gydytoją odontologą, jeigu darbo diena prasideda anksti ryte, o baigiasi tik vėlai vakare? Jaunam ir ambicingam žmogui svarbi kiekviena minutė. Tačiau dažnai pamirštama, kad svarbus ir kiekvienas dantis.

 

 

Verdiktas, kad teks pašalinti vieną ar kelis dantis, jaunam žmogui neretai tampa visas gyvenimo sritis paliečiančia tragedija. Tačiau to galima išvengti – šiandien, pasitelkiant visame pasaulyje populiarius ir patikimus STRAUMANN implantus, nepataisomai sugedusį ar traumos metu stipriai sužalotą dantį iš karto galima pakeisti nauju.

Naujas dantis – iš karto

Didžiausias problemas sukelia estetinėje zonoje esančių dantų praradimas – kartais tai gali priversti gerokai pakoreguoti planus. Sužinojus, kad dėl skaudžios traumos ar nepataisomų gedimų teks atsisveikinti su vienu ar keliais dantimis, aplanko nerimas ir iškyla gausybė klausimų:

  • Ar man susitaikyti su mintimi, kad gyvensiu su tarpu tarp dantų?
  • Ar man teks atšaukti svarbų susitikimą darbe?
  • Ar privalėsiu kurį laiką vengti kontakto su kitais žmonėmis ir negalėsiu šypsotis?
  • Ar man teks atsisakyti atostogų planų?
  • Ar man paskambinti ir pranešti, kad negalėsiu atvykti į darbo pokalbį?

Atsakymas – ne.

Tačiau tik su sąlyga, jog pasirinksite vienmomentę implantaciją. Tai – šiuolaikinės odontologijos laimėjimas, suteikiantis galimybę susigrąžinti tobulą šypseną greitai, patikimai ir nesujaukiant Jūsų planų. Šis gydymo metodas leidžia atkurti dantį iš karto po sugedusio ar nekokybiško danties pašalinimo.

Jeigu tvirtai nusprendėte, kad dėl savo darbinės veiklos ar socialinio gyvenimo ypatumų paprasčiausiai negalite sau leisti kurį laiką būti be danties, vienmomentė implantacija – tiesiog ideali išeitis. Tai – ne tik inovatyvus gydymas, bet ir sprendimas visam gyvenimui. Greitam ir patikimam danties atkūrimui reikalingi šie etapai, kuriuos dažniausiai galima atlikti vos per vieną vizitą:

  1. Atraumatinis nekokybiško danties šalinimas. Ši procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą, tad nejuntamas nei skausmas, nei diskomfortas. Jeigu po pašalinimo danties šaknį dengiančios kaulinės sienos lieka nepažeistos ir nėra kitų rizikos veiksnių, galima iš karto sriegti implantą.
  2. Implanto sriegimas pašalinto danties vietoje. Vieno implanto sriegimas užtrunka maždaug 20 – 30 minučių. Tai – visiškai saugi ir neskausminga procedūra.

Kai kuriais atvejais jau tuoj pat po implanto sriegimo galima pritvirtinti natūraliai atrodančią ir kuriam laikui kramtymo funkciją atkuriančią laikinojo danties karūnėlę, tad vos tik išvykę iš gydytojo kabineto, galėsite sugrįžti į įprastinį dienos darbų ritmą. Prigijus implantui, laikinojo danties karūnėlė pakeičiama tvirtu ir ilgaamžišku nuolatiniu dantimi.

Tai, kad kuris nors vienas ar keli dantys yra atkurti pasitelkiant vienmomentę implantaciją, gali pastebėti tik įgudusi specialisto akis. Su ant implantų atkurtais dantimis galima plačiai šypsotis, mėgautis maistu ir kitais gyvenimo malonumais nė kiek nesukant dėl to galvos.