Šypsena ir savivertė: kaip tai susiję?

Dantų netekę asmenys priversti atsisakyti daugybės kasdienių malonumų – komfortiško valgymo, bendravimo, galiausiai, net savo šypsenos… Šie apribojimai taip suvaržo, kad žmogus tam tikra prasme nustoja gyventi. Iš tiesų, pasirinkimas visuomet yra: ieškoti pasiteisinimų ir likti juodame periode arba viską pakeisti iš esmės, atliekant dantų implantaciją. Kodėl daugeliui vis dar atrodo, kad tokių pokyčių jie nėra verti?

Ar man to reikia?

Pasitaiko, kad dantis praradę žmonės bando save įtikinti, jog esama situacija juos tenkina: „jau tiek laiko pragyvenau be dantų, galiu išsiversti ir be implantų“, „kaip yra, taip gerai, man nebesvarbu“… Po šiomis, neretai girdimomis frazėmis, atsispindi menkavertė savivertė, kuri ypač būdinga vyresnei kartai. Toks požiūris yra savęs apgaudinėjimas, slepiantis nusivylimą ir neišsipildžiusius norus. Neteisinga, kad daryti kažką vardan savo gerovės daugeliui vis dar atrodo taip neįprasta ir nereikšminga.

Nepakankamai įvertinta ir nesprendžiama problema lemia tai, kad dantis praradę pacientai tampa irzlūs, savimi nepatenkinti, neišvengia fizinės ir psichinės sveikatos negalavimų. Ar tikrai šios problemos atrodo tokios nekaltos? Tegu perversmas kasdienybėje prasideda nuo pokyčių galvoje. Kiekvienas yra vertas gyventi pilnavertį gyvenimą ir atkurti dantis implantais. Implantaciją atlikę pacientai tvirtina, kad investicija į savo laimę atsiperka su kaupu. Sugrįžę dantys sugrąžina šypseną, o ji – bendravimo džiaugsmą ir gyvenimo kokybę.

Sprendimą atranda kiekvienas

Metas atsikratyti požiūrio, kad dantų implantacija skirta tik išrinktiesiems. Šiomis dienomis implantacijos galimybės yra neribotos, todėl sau priimtiniausią sprendimą gali atrasti kiekvienas. Pirmiausia, leiskite sau drąsiai pasvajoti apie pokyčius, neblokuodami savo minčių išankstinėmis nuostatomis ir menką savivertę palikę užnugaryje. Išsigryninkite, ką norėtumėte pakeisti, koks rezultatas Jus džiugintų? Geriausias sprendimas priimamas pasitarus su patyrusiu gydytoju, atsižvelgiant į išsakytus pageidavimus, įvertinus situacijos sudėtingumą ir galimybes.

Ženkite lemtingą žingsnį ir apsilankykite konsultacijoje dėl dantų atkūrimo, kurioje išsiaiškinsite, kokie metodai būtų palankiausi Jūsų svajonių įgyvendinimui. O svarbiausia, neišsižadėkite savo norų ir kokybiško rytojaus. Dantų implantacija yra nepakeičiamas sprendimas estetiškai išvaizdai, neblėstančiai jaunystei, geresnei savijautai ir emocijoms, kokių esate verti.