Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su Straumann slapukų politika.
Sergantiems cukriniu diabetu – pavojus burnos ertmei
Lapkričio 14-ąją minime Pasaulinę diabeto dieną. Nors tai yra klastinga liga, ją kontroliuojant galima apsaugoti organizmą nuo skaudžių smūgių.

Be visų kasdienių sveikatos stiprinimo priemonių ir taikomo gydymo, sergantieji diabetu turėtų nepamiršti ypatingos kontrolės ir burnos ertmėje. Labiau nei bet kam kitam svarbu susirūpinti dantų ir dantenų priežiūra todėl, kad sergant šia liga labiau linkę kauptis dantų akmenys. Kaip žinoma, dantų akmenys – tiesus kelias periodonto ligų atsiradimui, kurių taip baiminamasi ne be priežasties. Periodontitas yra viena dažniausių dantų netekimo priežasčių, o sergantiems diabetu būdingos gana sunkios šios ligos formos. Kaip išsaugoti sveiką ir gražią šypseną, sergant cukriniu diabetu?

Burnos higiena, sergant diabetu 01/02

Pradėkime nuo esminės žinutės: sergantieji diabetu tikrai gali turėti sveiką burnos ertmę, jei tam skirs pakankamai dėmesio. Svarbiausia nelaukti periodonto ligų požymių, tokių kaip paraudusios, paburkusios, kraujuojančios dantenos, atsiradę akmenys ant dantų ar dantų paslankumas. Šie nemalonūs signalai neatakuos, jeigu tikslingų veiksmų imsitės jau nuo šios akimirkos.

1. Reguliariai atlikite dantų valymo procedūras – kasdienę ir profesionalią.

2. Sveikai maitinkitės.

3. Atsisakykite žalingų įpročių (cukriniu diabetu sergančiam ir rūkančiam žmogui sumažėja seilių kiekis burnoje).

4. Prieš odontologines operacijas informuokite odontologą apie ligą.

5. Prieš odontologines operacijas stenkitės sumažinti cukraus kiekį kraujyje, kad būtų mažesnė infekcijos tikimybė.

Periodonto ligų gydymas 02/02

Pirmiausia, pastebėjus periodonto ligų požymius, būtina nedelsiant keliauti pas odontologą. Laiku gydomas periodontitas padės apsisaugoti nuo dantų praradimo. Kaip bus gydomas periodontitas, priklauso nuo jo formos. Jeigu liga nėra pažengusi, gali pakakti profesionalios burnos higienos, o sudėtingesniais atvejais būtinas chirurginis gydymas, kuomet atkeliamos dantenos ir išvalomi giliai po jomis esantys dantų akmenys. Kartais gali prireikti ir medikamentų.

Ką daryti, jeigu susigriebiama per vėlai ir dantų išgelbėti nebepavyksta? Iš tiesų, šis scenarijus nėra toks beviltiškas, kaip gali pasirodyti. Prarastus dantis galima susigrąžinti implantų pagalba. Dantis implantais atkūrę pacientai džiaugiasi, kad tarp natūralių dantų ir protezų ant implantų jokio skirtumo nejaučia. Be abejo, džiaugsmas koja kojon turi žengti su atsakomybe: norint, kad naujieji dantys puikiai tarnautų visą gyvenimą, svarbu nekartoti praeities klaidų ir užtikrinti kruopščią jų priežiūrą.

Suimkite gyvenimą į savo rankas, kad galėtumėte mėgautis kiekviena diena. Cukrinis diabetas nėra nuosprendis dantų ir dantenų ligoms, o tik padidinta rizika jų atsiradimui. Paisykite gydytojo rekomendacijų, reguliariai lankykitės pas odontologą ir neigiamų pasekmių burnos sveikatai išvengsite.