Prarasti dantys ir sunykęs kaulas – kaip išvengti sudėtingo gydymo?
Laukimas gali tapti didžiausiu priešu. Prarasti ir neatkurti dantys sukelia ne vienadienį diskomfortą, o virsta kiekviename žingsnyje koją kišančiais nemalonumais.

Tokia situacija ne tik atsiliepia sveikatai, emocinei būsenai, bet ir apsunkina dantų atkūrimą ateityje. Ilgo ir sudėtingo gydymo galima išvengti, jeigu į problemą būtų reaguojama laiku. Kita vertus, šiandieninėje implantacijoje nėra nieko neįmanomo – patyrę gydytojai randa sprendimus net ir pačiais sudėtingiausiais atvejais. IROK klinikos implantuojantis gydytojas odontologas Edvinas Mileris pasakoja, kokios procedūros ir kokie rezultatai laukia pacientų, kurie jau ilgą laiką yra praradę dantis.

Kaulo augmentacija – ne visuomet būtinybė 01/02

Bėgant laikui, dantų praradimo pasekmės veja viena kitą. Viena iš jų – tirpstantis žandikaulio kaulas. Sunykęs kaulas bene labiausiai apsunkina dantų atkūrimo procesą, nes prieš sriegiant implantus, dažniausiai jį tenka priauginti. Vis dėlto, tam tikrais atvejais kaulo augmentacijos išvengiama. „Visuomet pirmiausia ieškome paprasčiausių galimų situacijos sprendimo būdų ir tik esant būtinybei galvojame apie sudėtingesnius. Jeigu kaulas dar nėra stipriai aptirpęs ir yra galimybė įsriegti implantą jo nepriauginus, mes taip ir darome. Svarbiausia įvertinti, kad implantas būtų įsriegtas tiksliai toje vietoje dantų lanke, kurioje turės būti dantis – tik tuomet bus galima atlikti kokybišką protezavimą. Būtų klaidinga sriegti implantą kažkur šone, vien todėl, kad ten yra daugiau kaulo, nes toks dantis bus nefunkcionalus, jo neišeis tinkamai suprotezuoti“, – paaiškina odontologas Edvinas Mileris.

Gydytojas atkreipia dėmesį, kad kaulo augmentacija šiek tiek prailgina ir apsunkina gydymo procesą, tačiau tai jokiu būdu neturėtų būti trukdis susigrąžinti prarastus dantis, komfortą ir orumą. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, priauginant dirbtinį kaulą. Dažniausiai pooperacinis laikotarpis praeina visiškai be jokių pasekmių. Tiesa, kartais pasireiškia didesnis ar mažesnis patinimas, tačiau odontologo E. Milerio teigimu, skausmu paprastai pacientai nesiskundžia.

Kelias link pokyčių 02/02

 

Visų dantų atkūrimas su 4 implantais

Apie žandikaulio kaulo trūkumą, plika akimi pažvelgęs gydytojas gali tik įtarti, o norint tiksliai nustatyti prarasto kaulo kiekį, būtina atlikti 3D žandikaulių skenavimą. Pasitaiko tokių situacijų, kad vizualiai atrodo, jog kaulo yra, o tyrimas atskleidžia kur kas liūdnesnę realybę. 3D kompiuterinė tomograma leidžia matyti tiek kaulo aukščio, tiek pločio trūkumą ir įvertinti, kiek kaulo reikės priauginti. Gydytojas odontologas Edvinas Mileris atkreipia dėmesį, kad kiekvienu atveju reikalingas skirtingas kaulo priauginimo būdas. „Implantacijos ir kaulo augmentacijos procedūros gali būti atliekamos vienu metu, tokiu būdu išvengiant ilgai trunkančio gydymo. Vis dėlto, kai kaulo trūkumas yra didelis, reikalinga kelių etapų chirurgija: kaulo priauginimas, implantų įsriegimas ir protezavimas. Po 4-8 mėnesių, prigijus kaului, galima saugiai įsriegti reikiamą implantų skaičių. Netiesa, kad bedančiams žandikauliams būtina įsriegti kuo daugiau implantų. Dažnai yra galimybė visus dantis atkurti vos ant keturių implantų, o su 6-8 implantais sudaroma ideali situacija, leidžianti atkurti tokius dantis, kurie tiksliai atkartoja natūralių dantų savybes.“

Dantų atkūrimo kelią vainikuojantis žingsnis – protezavimas ant implantų. Po šio etapo pacientai džiaugiasi pasikeitusia išvaizda ir pasitinka tikrą perversmą asmeniniame gyvenime: susigrąžina malonumą valgyti mėgiamą maistą, šypsotis, juoktis, laisvai bendrauti ir daryti viską, kas iki šiol atrodė jau praeityje. Prarasti dantys nėra nuosprendis visam gyvenimui. Nesvarbu, kiek laiko jau slepiate bedantę šypseną ir skendite kompleksuose – Jūsų išvaizda ir kasdienybė gali kardinaliai pasikeisti. Ženkite pirmąjį žingsnį link pokyčių apsilankydami konsultacijoje dėl dantų atkūrimo.