Noriu implantacijos, bet bijau

Su didesnėmis ar mažesnėmis baimėmis susiduriame kiekvienas. Tai yra nemalonus, tačiau vargu ar išvengiamas pojūtis mūsų kasdienybėje. Daugeliui asmenų baimę kelia odontologinės procedūros. Ne išimtis ir dantų implantacija. Odontologai dažnai sulaukia tokių pacientų žinučių: noriu dantų implantacijos, bet bijau. Apie tobulą šypseną svajojate ir Jūs, bet įsišaknijusi baimė stabdo nuo dantų atkūrimo implantais? Valdykite blogas emocijas, o ne leiskite joms užvaldyti Jus. Juk nenorite nugyventi nelaimingo gyvenimo vien todėl, kad bijote.

Pasikalbėkite apie baimes su gydytoju

Dažnai baimė mus lydi kartu su nežinomybe. Dantų implantacijos nepatyrę pacientai nerimauja, nes nežino, ko tikėtis: Kaip viskas vyks? Ar man skaudės? Kada skausmas praeis? Ar implantacija praeis sėkmingai? Bet kokias abejones išsklaidys gydytojai konsultacijos metu, paaiškindami apie Jūsų laukiančias procedūras nuo A iki Z ir atsakydami į visus klausimus. Nemanykite, kad jau pirmą dieną apsilankius pas gydytoją odontologą būsite pasodintas į kėdę ir iškart bus įsriegti implantai. Viskas vyksta pažingsniui, o pirmasis žingsnis – pokalbis, kuriame gydytojui papasakosite, apie kokius rezultatus svajojate ir kas Jums neduoda ramybės. Tik tuomet, kartu su gydytoju priimamas geriausias implantacijos metodas ir parengiamas detalus gydymo planas. Kai dantų atkūrimo vaizdas tampa aiškesnis, baimę pakeičia kitas, daug malonesnis etapas – laukimas.


Atsikratykite klaidingų įsitikinimų

Pradėkite esminius pokyčius nuo požiūrio keitimo. Labai svarbu įsisąmoninti, kad šiuolaikinė dantų implantacija yra saugi ir patikima procedūra, grąžinanti pacientams pasitikėjimą savimi, komfortą ir laisvę šypsotis. Ko gero, veiksmingiausias vaistas nuo baimės – statistika ir kitų pacientų sėkmingos patirtys. Metas atsikratyti implantų neprigijimo baimės, nes tyrimai rodo, jog tokia tikimybė yra lygi beveik nuliui. Be to, gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją Straumann implantams, tad net ir nenumatyto scenarijaus atveju (neprigijimo tikimybė yra vos 3-4 %), procedūra būtų atlikta pakartotinai, o implantas ar protezavimo detalės Jums nieko nekainuotų. Straumann implantais dantis atkūrę pacientai tvirtina, kad jų gyvenimas tapo daug kokybiškesnis: nauji dantys visiškai atstoja tikrus, tad galima vėl mėgautis kasdieniais gyvenimo malonumais – mėgiamu maistu, nevaržomu juoku ir nesibaigiančiais pokalbiais.

Skausmas ir pooperacinis laikotarpis

Skausmas yra visiškai nepagrįsta baimė. Implantacija atliekama vietinėje nejautroje, todėl procedūros metu pacientas nieko nejaučia. Be to, ypač jautriems pacientams, kuriems nepavyksta atsikratyti įtampos ir įveikti baimės, yra galimybė procedūrą atlikti taikant sedaciją. Sedacija yra trumpalaikis sąmonės slopinimas, vadinasi, procedūros metu pacientas būna visiškai ramus, mieguistas ir nieko nejaučia.

Kalbant apie pooperacinį laikotarpį, gali būti jaučiamas tik nežymus maudimas, kuris malšinamas vaistais nuo skausmo. Tiesa, kai kuriems pacientams pooperacinis periodas kelia nerimą visai ne dėl skausmo. Juos neramina tas faktas, kad nutrūks ryšys su gydytoju, todėl jie jaučiasi nesaugūs. Negalvokite, kad po dantų implantacijos būsite palikti likimo valiai. Ryšį su gydytoju palaikysite ir toliau, susitarsite profilaktinio vizito laiką. Be to, gydytojas išsamiai papasakos apie pooperacinį laikotarpį, apie ant implantų protezuotų dantų priežiūrą. Prireikus, visus atsakymus rasite atmintinėje, kurią gausite iš savo odontologo.

Įsidėmėkite vieną svarbų faktą – kol bijote, Jūsų kūne vyksta nepageidaujami procesai: tirpsta žandikaulio kaulas, krypsta šalia esantys dantys, atsiranda virškinimo sutrikimai, auga nepasitikėjimas savimi. Jeigu norite išvengti šių nemalonumų, nedelskite apsilankyti konsultacijoje dėl dantų atkūrimo – tai bus pirmasis žingsnis baimės įveikimo link. Kam užleisite vietą savo gyvenime – baimei ar laimei?