Kokios ligos dažniausiai atima dantis?

Su dantų ligomis daugiau ar mažiau tenka susidurti didžiajai daugumai žmonių. Vieniems toks susidūrimas tėra laikinas, lengvai išsprendžiamas nepatogumas, o kitiems – vienas skaudžiausių patyrimų. Laiku negydomos dantų ligos gali lemti rimtesnes pasekmes, nei galėjote įsivaizduoti. Viena iš jų – prarasti dantys. Kokios burnos ertmės ligos dažniausiai baigiasi dantų netekimu?

  • Dantų ėduonis. Dantų ėduonis yra kietųjų danties audinių irimas. Iš pirmo žvilgsnio tai atrodo nekalta dantų liga. Vis dėlto, ignoruojant problemą, ėduonis sparčiai plinta: per dantyje atsiradusią ertmę, prasiskverbia į danties šaknį, suardo danties audinius, pažeidžia žandikaulio kaulą. Uždelsus gydymą, dantis gali būti pažeistas negrįžtamai ir jį gali tekti šalinti.
  • Pulpitas. Ši liga gali būti ėduonies komplikacija. Pulpitas yra danties viduryje esančio minkštojo darinio uždegimas, pasireiškiantis dantų skausmu bei dėmėmis ant dantų. Labai svarbu laiku gydyti pulpitą, kol neišsivysto danties šaknies viršūnės pūliniai ir nepradeda tirpti žandikaulio kaulas. 
  • Periodontitas. Tai yra viena pavojingiausių dantų ligų, dažnai tampanti prarastų dantų priežastimi.Ši liga vystosi palaipsniui. Pirminė dantenų uždegimo stadija yra gingivitas, pasireiškiantis patinusiomis, kraujuojančiomis dantenomis, nemaloniu burnos kvapu. Negydomas gingivitas išsivysto į ūmaus uždegimo ligą – periodontitą. Laiku negydant periodontito, gilėja dantenų kišenės, dantys pradeda klibėti, o galiausiai – iškrenta. 
  • Diabetas. Rizika netekti dantų kyla ne tik dėl burnos ertmės ligų. Nustatyta, jog sergantiems cukralige yra didelė tikimybė užsikrėsti burnos infekcijomis. Be to, dėl cukraligės tirpsta žandikaulio kaulas. 

Kaip apsisaugoti nuo dantų ligų?

Geriausias apsisaugojimo būdas nuo pavojingų dantų ligų – prevencija. Tinkama burnos higiena ir reguliarūs apsilankymai pas odontologą užkerta kelią pavojingoms ligoms. Laiku pastebint dantų pažeidimus, jie lengvai ir nesudėtingai išsprendžiami. 

Jeigu dėl dantų ligų praradote dantis, atminkite, jog tai anaiptol nėra nuosprendis. Idealiai atkurti prarastus dantis ir kramtymo funkciją padeda dantų implantai. Pasitelkiant šiuolaikinius implantacijos metodus, išsprendžiamos net ir sudėtingos situacijos. Dantis implantais atkūrę pacientai džiaugiasi, kad gali drąsiai kramtyti net ir kietus maisto produktus, patogiai kalbėti, nevaržomai šypsotis.