Kaulo augmentacija

Dantų praradimas kardinaliai pakeičia gyvenimo kokybę. Laiku neatkūrus prarastų dantų, ne tik didėja nepasitikėjimas savimi ir prastėja sveikata, bet ir tirpsta žandikaulio kaulas. Esant nepakankamam kaulo kiekiui, dantų implantus įsriegti galima tik atlikus kaulo augmentaciją (priauginimą). Kaulo augmentacija – tai nuosavo paciento kaulo arba kaulo pakaitalo priauginimas trūkstamoje žandikaulio kaulo vietoje.
 
Procedūros nauda

Kaulo priauginimo procedūra reikalinga tokiems pacientams, kurių kaulas yra sunykęs. Atkūrus reikiamą žandikaulio kaulo kiekį, atsiranda tvirtumas ir stabilumas, todėl galima sėkmingai atlikti dantų implantavimo procedūrą. Kaulas gali būti priauginamas iškart po danties ištraukimo, kad žandikaulio kaulas būtų apsaugotas nuo tirpimo.


Kokiu atveju reikia žandikaulio kaulo priauginimo?

  • Danties netekimas. Netekus dantų, žandikaulio kaulas negauna reikiamos apkrovos kramtant, todėl ilgainiui tirpsta.
  • Periodonto liga. Negydoma periodonto liga gali sukelti žandikaulio kaulo struktūros pakitimus.
  • Traumos. Vystymosi defektai ir įvairios traumos gali turėti įtaką kaulo augimui.
  • Cistų ar auglių šalinimas. Kaulo defektus gali sukelti cistų ar auglių pašalinimas.

 
Procedūros eiga

Procedūros metu dirbtiniu kaulu užpildomos reikiamos žandikaulio vietos ir uždengiamos savaime ištirpstančiomis membranomis. Operacija gali būti atliekama taikant gilią sedaciją. Po kiek laiko, dibtinis kaulas suauga su tikru žandikaulio kaulu, tuomet galima įsriegti dantų implantus.

Dantų implantacija ir kaulo atstatymas