Kada rinktis išimamą, o kada - fiksuotą protezą ant implantų?

Dantų implantacija asocijuojasi su nuolatinių dantų atkūrimu. Iš tiesų, protezai ant implantų gali būti tiek išimamieji, tiek neišimamieji. Tradicinės išimamos plokštelės trūkumai puikiai žinomi kiekvienam, tačiau kas nutinka, kai tokį protezą perkeliame ant implantų?

Keraminių implantų ypatumai

Įprastas išimamas protezas turi nesuskaičiuojamą galybę trūkumų, apsunkinančių net pačius paprasčiausius, kasdienius veiksmus. Esminis išimamo protezo minusas yra tas, kad jis visiškai neapsaugo žandikaulio kaulo nuo tirpimo. Negaudamas jam reikalingos apkrovos, kaulas pradeda nykti, sudarkydamas veido proporcijas. Keičiantis veidui, laikas nuo laiko reikia keisti ir plokšteles, nes jos pradeda nebetikti. Kramtyti maistą, kalbėti ar šypsotis taip pat tampa tikras iššūkis, nes protezas spaudžia, nuolat kritinėja, slopina skonio pojūčius. Dėl nepaliaujamo diskomforto toks dantų atkūrimo būdas dažniausiai netenkina pacientų. Jeigu protezavimo ant implantų nepageidaujama, yra tarpinis kelias susigrąžinti dantis – išimamos plokštelės tvirtinimas ant dviejų implantų apatiniame žandikaulyje.

Esminis išimamo protezo minusas yra tas,
kad jis visiškai neapsaugo žandikaulio kaulo nuo tirpimo. 

Du implantai su specialia lokatorine sistema yra puiki alternatyva, ieškantiems taupaus ir gana kokybiško sprendimo. Toks protezas kur kas tvirčiau laikosi, todėl žmogus gali daug geriau kramtyti, drąsiai bendrauti su žmonėmis ir šypsotis plačia, lyg natūralių dantų šypsena. Nors ant dviejų implantų fiksuojamas protezas yra ženkliai patogesnis nei tvirtinamas burnos gleivinėje, esminis trūkumas išlieka – protezą vis tiek reikia išsiimti ir naktį laikyti stiklinėje su vandeniu. Žandikaulio kaulas su tokiu protezu ilgainiui tirpsta, vadinasi, savų dantų šis būdas niekaip neatstos.

Fiksuojami išimami dantų protezai

Nuolatiniai protezai – nuolatiniam komfortui

Bedančių žandikaulių atkūrimas mažais tilteliais ant 6-8 implantų – efektyvus būdas susigrąžinti dantis, prilygstančius natūraliems, tačiau ne vienintelis. Nuolatinius dantis atkurti galima įsriegus 4 implantus ir ant jų tvirtinant protezo konstrukciją. Šis gydymo metodas taip trokštamas pacientų, nes yra bene ekonomiškiausias būdas turėti neišimamus dantis. Kita vertus, būtų neteisinga teigti, kad šia galimybe gali pasinaudoti 100 % visi norintys pacientai. Kiekvienam atvejui yra pritaikoma individuali gydymo metodika, kuri ne visuomet priklauso vien tik nuo paciento norų.

Kurį dantų atkūrimo būdą pasirinkti – išimamą ar neišimamą protezą ant implantų – priklauso nuo to, kokį rezultatą norite išvysti, jausti, ir kiek laiko juo norite džiaugtis. Galutinį sprendimą paprasčiau bus priimti tuomet, kai pasikonsultuosite su patyrusiu gydytoju. Odontologas įvertins klinikinę situaciją, atsižvelgs į Jūsų pageidavimus, galimybes ir kartu priimsite optimaliausią sprendimą. Atraskite būtent Jums priimtiniausią gydymą, kuris tenkintų Jūsų poreikius ir būtų naujo kelio pradžia.