Jūsų šypsena – laimingo gyvenimo garantas

Turbūt visi sutiks, kad šiuolaikinėje visuomenėje taisyklinga ir sveika šypsena – ne tik grožio simbolis, bet ir viena iš būtinų sėkmės sąlygų. Dėl šios nerašytos taisyklės, žmonės, kurie yra netekę dantų, jaučiasi nepatrauklūs ir neišnaudoja visų gyvenimo teikiamų galimybių – stengiasi nesišypsoti, vengia mėgiamo maisto, nenori susitikti su draugais ir atsisako įvairių karjeros galimybių. Net ir tie, kurie džiaugiasi mėgiamu darbu, produktyvia veikla ir kitais pasiekimais, bet negali pasigirti gražia šypsena, dažnai pagauna save mąstant, kad iki gyvenimo pilnatvės visgi kažko trūksta…

Kaip dantų netekimas keičia gyvenimą?

Spartus šiuolaikinio gyvenimo tempas ir kasdienių reikalų gausa lemia, kad renkamės greitą ir ne visuomet sveiką maistą, ne itin kruopščiai taikome burnos ertmės higienos taisykles ir vis nesuspėjame apsilankyti pas gydytoją odontologą. Visų šių aplinkybių rezultatas – dantų gedimai ir komplikacijos, galinčios tapti vieno, kelių, o kai kuriais atvejais netgi visų dantų netekimo priežastimi. Dantis prarasti galima ir netikėtai – pavyzdžiui, patyrus traumą. Bet kuriuo atveju, dantų netekimas yra labai nemaloni patirtis, dėl kurios žmogus susiduria su gyvenimo kokybę trikdančiomis situacijomis:

  • Vengiama šypsotis. Tie, kurie yra netekę dantų, nuolat stengiasi tvardyti savo šypseną ir neatskleisti aplinkiniams dantų trūkumo. Vietoje galimybės plačiai šypsotis, nuoširdžiai juoktis ir reikšti vienas gražiausių savo emocijų, tenka tik trumpai ir santūriai šyptelėti.
  • Tenka atsisakyti mėgiamo maisto. Kiekvienam iš mūsų valgymas – būtinybė ir neatsiejama gyvenimo dalis. Tai taip pat ir didelis malonumas, tačiau taip neatrodo tiems, kurie yra netekę dantų. Dėl šios priežasties gali tekti kardinaliai pakeisti savo mitybos racioną – atsisakyti kietų, lipnių ar sunkiai kramtomų maisto produktų. Dantų netekimas kartais priverčia ilgėtis netgi tokio paprasto dalyko, kaip galimybė atsikąsti obuolio ar be baimės nueiti pavakarieniauti į restoraną ir išbandyti naują patiekalą.
  • Sutrinka socialinis gyvenimas. Šiuolaikiniam žmogui itin svarbu pasitikėti savimi ir nevaržomai megzti socialinius ryšius. Tačiau ar tai įmanoma, jei žmogui trūksta dantų? Tie, kurie yra susidūrę su šia problema, gali patvirtinti, kad dantų netekimas sukuria daug įvairių barjerų – gėdijamasi kalbėti viešai, vengiama susitikti su senais draugais, dėl nepilnavertiškumo komplekso tampa sunku susirasti antrą pusę, o būnant tarp žmonių nuolat svarstoma, ar niekas nepastebėjo dantų trūkumo.
  • Gali tekti atsisveikinti su karjeros galimybėmis. Neturint vos kelių dantų, tenka praleisti daug asmeninei karjerai reikšmingų akimirkų – pirmojo darbo pokalbio metu negalima nusišypsoti, vengiama artimo kontakto su kolegomis, atsisakoma skaityti viešus pranešimus ar nesiimama darbinės veiklos, kurios metu reikia bendrauti su klientais. Iš pažiūros tai – tik smulkmenos, tačiau užkrečianti ir nuoširdi šypsena iš tiesų gali tapti raktu į profesinę sėkmę.

Dantų atkūrimas – ne tik dėl išvaizdos

Susigrąžinti prarastus dantis ir suteikti savo gyvenimui pilnatvę galima vos keliais paprastais žingsniais. Pirmiausia, pasikalbėkite apie savo trūkstamus ar pažeistus dantis su gydytoju odontologu. Pasitelkiant šiuolaikinės odontologijos laimėjimus, galima pritaikyti patikimą dantų atkūrimo galimybę – gydymą dantų implantais. Taikant šį būdą, prarasti dantys pakeičiami naujais, nenuimamais ir stabiliais dantimis. Tai leidžia turėti natūraliai atrodančią šypseną ir pradėti naują gyvenimo etapą.

Prieš pradedant planuoti dantų atkūrimą implantais, svarbu suvokti, kad jais atkurta šypsena reiškia ne tik gražius ir funkcionalius dantis. Tokia šypsena tampa galimybe mėgautis gyvenimu ir leisti sau užsiimti tomis veiklomis, kurių dėl trūkstamų dantų anksčiau buvote priversti atsisakyti. Pacientai, kurių dantys buvo atkurti implantais, pasakoja, kad po šios procedūros norisi ne tik grožėtis savo atvaizdu veidrodyje, bet ir šypsotis visam pasauliui. Taigi, šypsena – iš pažiūros nedidelė žmogaus išvaizdos detalė, galinti padėti sukurti didelius gyvenimo pokyčius.