Klystate, jei manote, kad vienintelis ekonomiškas sprendimas yra tradiciniai išimamieji protezai. Toks dantų atkūrimo būdas padeda sutaupyti, tačiau nepadeda jaustis gerai: neapleidžia įtampa, kad protezas bet kurią akimirką iškris, be to, tokie dantys nepateisina esminės savo paskirties – kokybiško kramtymo. Gera žinia yra ta, kad taikstytis su plokštelinių protezų sukeliamais nepatogumais nėra būtina. ŠIC klinikos gydytojai odontologai pristato metodą – išimamo protezo tvirtinimą ant dviejų implantų. Pamirškite apie prastą laikomumą, diskomfortą ir apie… dantis stiklinėje.
Nemaža dalis pacientų, ypač vyresnio amžiaus, nešioja išimamuosius protezus, tačiau vargu ar rastume bent vieną, kurį tokia situacija tenkintų. Didelę patirtį implantacijoje sukaupęs gydytojas periodontologas Žilvinas Čiužas pasakoja, kad įvairūs nepatogumai vargina išimamą plokštelę nešiojančius pacientus kiekvieną dieną. „Dažniausiai pacientai skundžiasi bloga plokštelės fiksacija apatiniame žandikaulyje. Jeigu burnoje yra likę bent keli sveiki dantys, plokštelę galima pakankamai neblogai stabilizuoti kabliukų pagalba prie esamų dantų. O netekus visų dantų ir sunykus žandikauliui, plokštelė tampa svetimkūniu, sukeliančiu pykinimą ir apsunkinančiu kramtymą.“ Kolegai antrina ir protezuojantis gyd. odontologas Audrius Ralys ir pristato aptartų problemų sprendimo būdą – išimamo protezo tvirtinimą ant dviejų implantų. Gydytojo teigimu, vienintelis galimas neįprastas pojūtis pradžioje yra tai, kad norint ant implantų pritvirtintą protezą išsiimti, reikia labai pasistengti. Kita vertus, tvirta fiksacija yra ir pagrindinis privalumas, nes pacientas gali būti visiškai ramus, kad plokštelė tinkamai atliks savo funkciją ir neiškris, neslankios burnoje.
„Chirurginės procedūros metu, apatiniame žandikaulyje yra įsriegiami du implantai maždaug iltinių dantų srityje, kurie prigyja po 2-3 mėnesių. Tuomet gaminama nauja plokštelė su lokatoriais arba pritaikoma senoji, kurią pacientas jau nešioja. Speciali sistema – lokatoriai – yra integruojami tiek plokštelėje, tiek implantuose, todėl ypač tvirtai fiksuojasi vienas ant kito. Lokatorinę sistemą pasirinkę pacientai džiaugiasi pagerėjusiu protezo laikomumu, jie gali lengvai kalbėti, šypsotis ir pagaliau normaliai pavalgyti“, – privalumus aptaria odontologas Audrius Ralys. Žinoma, nereikia tikėtis, kad toks protezas idealiai atkurs kramtymo funkciją, tačiau, bet kuriuo atveju, ją ženkliai pagerins. „Skaičiuojama, jog įprastas išimamas plokštelinis protezas atkuria 30% kramtymo funkcijos, ant 2 implantų fiksuotas išimamas protezas – 60-70%, o neišimamas protezas ant implantų maksimaliai atkuria 100% kramtymo efektyvumo“, – palygina gydytojas periodontologas Žilvinas Čiužas.
Maksimalūs dantų atkūrimo rezultatai pasiekiami laikantis kelių esminių taisyklių. Pirma – patikimas implantų gamintojas. Gydytojai rekomenduoja rinktis laiko patikrintus šveicariškus dantų implantus bei protezavimo dalis, akcentuodami, jog tai yra pamatiniai dalykai, užtikrinantys sklandų prigijimą ir primena, jog šveicariškų implantų patikimumą užtikrina visam gyvenimui suteikiama garantija. Protezuojantis gydytojas odontologas Audrius Ralys atkreipia dėmesį, kad ne ką mažiau reikšmingą vaidmenį užima ir komandinis gydytojų darbas. „Mūsų tikslas yra laimingas pacientas, galintis plačiai šypsotis ir nevaržomai kramtyti maistą. Šį tikslą įgyvendinti yra paprasčiau, kai vienoje vietoje dirba tarpusavyje glaudžiai bendradarbiaujantys savo srities profesionalai. Komandinis darbas ir rengiami konsiliumai gelbsti sudėtingesniais gydymo atvejais, tokiais kaip bedančių pacientų protezavimas.“
Praktikoje sėkmingai taikomi įvairūs dantų atkūrimo keliai. Nuo gydymo būdo pasirinkimo ir implantų skaičiaus priklauso kokybė, patogumas ir estetika. Svarstant apie visų dantų atkūrimą, išimamasis protezas gali būti labai geras variantas, kai plokštelė yra fiksuota ant dviejų implantų. Jeigu paciento netenkina faktas, kad valantis protezą reikia išsiimti, tokiu atveju pravartu pamąstyti apie plokštelės tvirtinimą ant 4 implantų, taip susigrąžinant neišimamus dantis. Na, o pageidaujant, kad naujieji dantys niekuo nesiskirtų nuo natūralių, jie atkuriami atskirais tiltukais, įsriegus 6-8 implantus.
Prieš priimant labiausiai Jus tenkinantį sprendimą, atsakykite sau į paprastą klausimą – apie kokį rezultatą svajojate?