Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su Straumann slapukų politika.
Dantų praradimas – kaip ir kodėl?
Manote, kad kokybiškas dantų šepetėlis, jūsų burnos ertmei tinkanti dantų pasta, skalavimo skystis ir dantų siūlas – komplektas, leidžiantis tinkamai ir efektyviai pasirūpinti dantimis ir apsisaugoti nuo jų netekimo?

Taip, – atidi ir kruopšti burnos ertmės higiena iš tiesų prisideda prie dantų išsaugojimo, tačiau kartais to nepakanka. Deja, tačiau dantų netekimas ne visuomet priklauso nuo mūsų pačių. Šios problemos priežastimi kartais tampa iš pažiūros nekalti kasdieniai įpročiai, genetika, netikėtos aplinkybės, bei daugelis kitų veiksnių, apie kuriuos kartais nė nesusimąstome.

Akivaizdu, jog manyti, kad dantys prarandami tik sulaukus garbaus amžiaus – klaidinga. Vieno, kelių, ar netgi visų dantų netekti galima bet kada ir dėl pačių įvairiausių priežasčių. Susidūrus su šia problema, derėtų apsilankyti pas gydytoją odontologą ir pasidomėti dantų atkūrimo galimybėmis, nes delsiant tai padaryti, keliama grėsmė ne tik gyvenimo kokybei, bet ir sveikatai.

Traumos 01/05

Nuo nelaimingų atsitikimų nėra apsaugotas nė vienas. Kartais tokių nutikimų metu atsiperkama mėlynėmis ir nubrozdinimais, tačiau pasekmės gali būti ir žymiai skaudesnės – patiriami kaulų lūžiai ar dantų traumos. Dantis neretai susižaloja aktyvų laisvalaikį mėgstantys žmonės – tie, kurie pluša treniruoklių salėje, renkasi ekstremalų sportą, o atšilus orams čiumpa riedlentes, dviračius ar riedučius. Neretai nutinka taip, kad tokių užsiėmimų metu žmonės išsimuša vieną ar kelis dantis.

Gėrimai 02/05

Užsukti į restoraną atsigaivinti gazuotu gėrimu ar kiekvieną rytą pradėti puodeliu kavos gali atrodyti visai įprasta ir nekenksminga, tačiau piktnaudžiavimas kai kuriais gėrimais gali paskatinti dantų audinių pažeidimus, dar vadinamus erozija. Didžiausią grėsmę dantų emaliui kelia nesaikingas kavos, arbatos, dietinių gėrimų, alkoholio ar gėrimų, kuriuose gausu pridėtinio cukraus vartojimas. Saikas – itin svarbu, nes erozija gali tapti priežastimi, dėl kurios tenka atsisveikinti su savo dantimis.

Ligos 03/05

Didžiausią grėsmę dantims kelianti liga – periodontitas. Šis ūmus uždegimas gali negrįžtamai pažeisti tiek dantis, tiek juos supančius audinius, o esant sunkiai ligos formai, galima patirti baisiausią šio susirgimo pasekmę – netekti dantų. Periodontitas labiausiai gresia rūkantiems, sergantiems cukriniu diabetu, ar turintiems genetinį polinkį sirgti šia liga.

Tabakas 04/05

Niekam nėra naujiena, kad rūkymas – nepaprastai žalingas įprotis. Visi esame pripratę girdėti, jog rūkymas daro žalą plaučiams, širdies ir kraujagyslių sistemai bei didina plaučių vėžio riziką, tačiau ne ką mažiau kenkiama ir dantims. Rūkant greičiau kaupiasi dantų ir dantenų ligas sukeliančios apnašos, o ilgainiui dantys gali tapti silpni ir iškristi.

Laiko stoka 05/05

Tai – itin kompleksiška ir daugialypė dantų netekimo priežastis. Galima pastebėti, kad šiuolaikiniai žmonės dažnai yra pernelyg užsiėmę, kad surastų laiko pasirūpinti savo sveikata, taigi, ir dantimis. Vis atidėliojant vizitą pas gydytoją odontologą ir teisinantis užimtumu, galima susilaukti skaudžių pasekmių – negydomas dantų ėduonis gali pažeisti ir gilesnius burnos ertmės audinius ir sukelti komplikacijas, dėl kurių netenkama dantų. Dar vienas aspektas – greitas gyvenimo tempas, kurį dažniausiai lydi greitas maistas. Nuolat valgant daug pridėtinio cukraus turinčio ir perdirbto maisto, dantims sukeliama rimta grėsmė – ant dantų paviršiaus nuolat kaupiasi maisto likučiai ir dauginasi pavojingas burnos ertmės ligas sukeliančios bakterijos.