Dantų netekimas - smūgis visam organizmui

Dantų netekimas – ne tik socialinė ar estetinė problema, bet ir didžiulis smūgis mūsų organizmui. Neigiamų pasekmių grandinė turėtų paskatinti skubiai atkurti net ir vieną prarastą dantį. Taigi, kokią įtaką dantų praradimas daro mūsų sveikatai ir išvaizdai?

Kaulo tirpimas. Netekus dantų, žandikaulis negauna pakankamo krūvio kramtant, todėl pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Kaulo rezorbcija ir yra esminė priežastis, kodėl netekus dantų stipriai kinta veido anatomija: esant nepakankamam žandikaulio kiekiui, suglemba skruostai, išryškėja raukšlės, smakras pasislenka į priekį. Dėl tokių ryškių išvaizdos pokyčių žmogus atrodo kur kas senesnis. Svarbu paminėti, kad esant nepakankamam kaulo kiekiui, neįmanoma kokybiškai atlikti dantų implantacijos. Tokiu atveju, prieš tai atliekama kaulo augmentacija (priauginimas).


Nepakankama kramtymo funkcija. Praradus dantį (-is), kramtymo funkcija atitenka šalia esantiems dantims. Dėl pernelyg didelio kramtymo krūvio, dantys daug greičiau dėvisi, o žandikaulio kaulas tirpsta.

Virškinimo sutrikimai. Viena problema seka kitą: nepakankama kramtymo funkcija ilgainiui iššaukia ir virškinimo sutrikimus. Virškinimo problemas ateityje gali sukelti tiek nekokybiškai sukramtomas maistas, tiek ribotas maisto racionas ir organizmo neaprūpinimas reikiamomis medžiagomis.

Netaisyklinga dantų padėtis. Netekus danties (-ų), šalia esantys dantys sparčiai pradeda slinkti į atsiradusią tuščią ertmę, nes nebetenka atramos.

Psichologinis diskomfortas. Dėl neestetiškos išvaizdos bei kalbėjimo sutrikimų (atsiradusio šveplavimo), dantų netekę asmenys vengia ne tik šypsotis, bet ir bendrauti. Atsiranda socialinė atskirtis, žmonės praranda gyvenimo džiaugsmą ir savigarbą.

Jeigu delsiama atstatyti dantis implantais, komplikacijos laukia visų dantis praradusių žmonių be išimties. Svarbu atkreipti dėmesį, kad išimamieji dantų protezai šioje situacijoje gali tik šiek tiek pagelbėti vizualiai, tačiau neužkerta kelio nepageidaujamiems organizmo procesams. Neigiamų sveikatos ir išvaizdos pokyčių, sudėtingesnės gydymo eigos ir nepamatuotų išlaidų padės išvengti laiku atlikta dantų implantacijos procedūra. Nepriekaištingus ir ilgaamžius rezultatus užtikrina vieni populiariausių visame pasaulyje STRAUMANN implantai.