Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su Straumann slapukų politika.
Dantų implantavimas be baimės
Neretai žmonės bijo net pačių paprasčiausių odontologinių procedūrų, tad nenuostabu, kad dantų implantacija daugeliui skamba kaip išties bauginanti procedūra. Iš kur atsiranda baimė?

Dantų netekimas stipriai paveikia žmogaus gyvenimo kokybę, pasitikėjimą savimi, todėl dantų implantacija jiems – labai svarbus žingsnis. Taigi, natūralu, jog prieš šią procedūrą gali būti jaučiamas nerimas, tačiau labai baimintis tikrai nėra pagrindo. Dažniausiai žmonės paprasčiausiai bijo to, kas yra nauja, nežinoma. Todėl prieš dantų implantacijos procedūrą būtinai pasiteiraukite savo gydytojo visko, kas Jums aktualu, kad tiksliai žinotumėte kokia bus procedūros eiga bei gijimo procesas. Džiugu, kad šiomis dienomis žmonės rečiau baiminasi, kad implantai neprigis. Daugelis žino apie šveicariškų implantų prigijimo statistiką (~ 98 %) ir aplink pastebi sėkmės atvejus, kurie leidžia pasitikėti dantų implantavimo procedūra vis labiau. Tačiau egzistuoja dar viena baimė, kuria gana sudėtinga atsikratyti – tai skausmo baimė. Ją įveikti gali padėti sedacija.

Sedacija - kas tai? 01/01

Sedacija – tai sąmonės slopinimas medikamentais, siekiant suteikti pacientui komfortą ir ramybę. Ją atlieka gydytojai anesteziologai reanimatologai, kurie prižiūri paciento būklę ir širdies darbą sedacijos metu. Pacientas dažniausiai nemiega, bet yra apsnūdęs, nejaučia baimės ir procedūros beveik neatsimena. Sedacija gali būti lengva arba gili – lygis parenkamas atsižvelgiant į paciento savijautą bei būsimos procedūros sudėtingumą ar trukmę.

Dažniausiai taikoma peroralinė arba intraveninė sedacija. Kuo jos skiriasi? Taikant peroralinę sedaciją, likus pusvalandžiui iki procedūros, reikia išgerti nurodytus vaistus. O intraveninės sedacijos metu vaistai leidžiami į veną. Šis tipas sukelia didesnį poveikį.

Likus 6 valandoms iki sedacijos, negalima valgyti, o prieš 2 valandas – negerkite jokių skysčių. Iškart po procedūros dar bus jaučiamas sedacijos poveikis, todėl pasirūpinkite, kad Jus pasitiktų kas nors iš artimųjų.

Jeigu ir Jums baimė trukdo turėti svajonių šypseną, pasitarkite su gydytoju dėl sedacijos ar narkozės!