Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su Straumann slapukų politika.
Dantų implantacija „miegant“ ir be streso. Kas tai?
Baimė gali tapti tikra praraja, skiriančia nuo šypsenos pokyčių.

Daugelio pacientų svajonė yra atsisėsti į odontologo kėdę, užsimerkti ir pabusti jau su naujais dantimis, išvengiant bet kokio streso ar nemalonių pojūčių. Šis poreikis gali būti nesudėtingai įgyvendintas, taikant sedaciją. Kaip užmigdyti implantacijos baimę?

Sedacija – pagalba gydytojui ir pacientui 01/03

Jeigu priklausote tai žmonių kategorijai, kuriai odontologinės procedūros atrodo didžiausias siaubas, tikriausiai esate girdėję apie sedaciją. Sedaciją galima apibūdinti kaip dalinę, trumpalaikę narkozę odontologijoje, kuri taikoma pasireiškiant didelei baimei. Centrinę nervų sistemą slopinantys vaistai veikia mieguistai, pacientas tarsi užmiega, sąmonė nurimsta ir jis nieko nejaučia. Tuo metu gydytojas gali nieko netrukdomas susitelkti į procedūrą ir komfortiškai įsriegti implantus, nesukeldamas pacientui jokio skausmo ir streso. Vaistai greitai išsiskaido organizme, todėl pacientas pabunda iškart po operacijos. Atsigauti po sedacijos nebūna sudėtinga ir ilgai netrunka, tad pacientas gali kuo ramiausiai laukti kito etapo, vainikuojančio dantų atkūrimo procesą – protezavimo ant implantų.

Patarimai prieš procedūrą 02/03

Jeigu implantacija Jums kelia pernelyg daug nekontroliuojamo streso, kuris yra procedūros atidėliojimo priežastis, su odontologu vertėtų aptarti sedacijos galimybę. Visų pirma, su gydytoju yra išsiaškinami esminiai klausimai. Sedacijai netaikomi jokie amžiaus apribojimai, tačiau odontologą privaloma informuoti apie nėštumą, alergijas, vartojamus vaistus, ligas. 6 valandas iki sedacijos rekomenduojama nevalgyti, o likus 2 valandoms – negerti jokių skysčių.

Kaip atliekama sedacija? 03/03

Dažniausiai taikoma intraveninė sedacija, kuomet į veną įvedamas mažas kateteris. Bendros nejautros metu, suleidžiami maksimaliai saugūs medikamentai, kurių poveikis pasireiškia netrukus. Sedacijos gylį galima reguliuoti pagal poreikį – atsižvelgiant į paciento būklę ir procedūros apimtį. Siekiant užtikrinti sklandumą ir saugumą, sedacija atliekama kartu su anesteziologu-reanimatologu, kuris stebi paciento širdies darbą, arterinį kraujo spaudimą bei deguonies koncentraciją kraujyje. Sedacija gali būti ir peroralinė, kuomet reikiamas efektas pasiekiamas ne leidžiant, o geriant vaistus. Pasilengvinti dantų implantacijos procedūrą taip paprasta – neleiskite baimei atimti iš Jūsų galimybės vėl patogiai kramtyti maistą, šypsotis ir pasitikėti savimi.