Dantų implantacija ir rūkymas - suderinama?

Dantų implantacija – nepakeičiamas dantų atkūrimo būdas. Nors daugeliu atveju galima sriegti implantus, tačiau, kaip ir kiekvienas gydymas, ši procedūra turi ir tam tikras kontraindikacijas. Dažnam pacientui kyla klausimas, ar rūkymas yra viena iš jų?

Rūkantiems žmonėms dantų implantacija atliekama, tačiau šis žalingas įprotis gali turėti neigiamą įtaką implantų funkcijai. Nikotinas lėtina gijimo procesą, todėl rūkantieji turėtų nusiteikti, kad implanto integracija kaule ir gijimo procesas gali užtrukti ilgiau. Be to, reikėtų atkreipti dėmesį, kad implantus prižiūrėti reikia taip pat, kaip nuosavus dantis. Rūkančio žmogaus implantai linkę užsikrėsti dantenų ligomis, o burnos ertmės ligos kelia grėsmę implantacijos ilgaamžiškumui.

Išvardyti pavojai nereiškia, kad rūkantiems žmonėms negalima atlikti dantų implantavimo procedūros, bet norint garantuoti procedūros kokybę ir ilgaamžiškumą, nereikėtų į juos numoti ranka. Jeigu įmanoma, pasistenkite bent jau sumažinti suvartojamo tabako kiekį, taip apsidrausite nuo galimų implantacijos komplikacijų.

Rūkymo sukeliamos problemos:

  • apsunkinamas žaizdų gijimas;
  • infekcijų rizika;
  • sutrinka kraujotaka;
  • nemalonus burnos kvapas;
  • dantenų ligos;
  • pakinta dantų spalva.

Dantų implantavimo sėkmę lemia ne tik paciento būklė, bet ir implantų rūšis. Ypatingai aukštais prigijimo rodikliais (96-100 %) pasižymi šveicariški STRAUMANN implantai. Šie implantai yra pagaminti iš titano ir cirkonio lydinio, todėl yra ypatingai tvirti. Be to, implantų ilgaamžiškumą užtikrina ir unikalus implanto paviršius, kuris palengvina gijimo procesą, mažina uždegimą ir pagreitina kaulo formavimąsi. Kad pacientas jaustųsi visiškai saugus, šiems implantams suteikiama viso gyvenimo garantija.

Jeigu norite atkurti dantis implantais ir Jums kyla klausimų, ar esate tinkamas kandidatas, apsilankykite konsultacijoje. Implantuojantis gydytojas įvertins Jūsų burnos ertmės būklę, atsakys į visus aktualius klausimus bei parinks optimaliausią, būtent Jums tinkantį dantų atkūrimo būdą.