Apie dantų implantaciją iš paciento lūpų: „buvo atsuktas laikas“

„Esu su savais dantimis, bet kramtymo – nebėra. Kai negali tinkamai sukramtyti maisto, aišku, kenčia ir skrandis. Turiu atsisakyti ne tik mėgiamo maisto, bet net ir bendravimo su žmonėmis. Atėjo laikas šią problemą spręsti“, – tokios mintys sukosi 65 metų Algirdo galvoje prieš dantų implantaciją. Šiandien šią istoriją jau vainikuoja sėkminga atomazga, o sėkmės vardas – Straumann.

– Gyvenimas be dantų. Algirdai, paatviraukite, kaip atrodė Jūsų kasdienybė?

– Trumpai kalbant – liūdnai. Dantis aš dar turėjau, bet jie neatliko pagrindinės savo funkcijos – buvo neįmanoma tinkamai sukramtyti maisto, negalėjau valgyti to, ką noriu. Dėl to pradėjo streikuoti skrandis. Be to, man būdavo nemalonu bendrauti su žmonėmis, norėdavosi nusisukti, nuo visko pasislėpti. Tiek mano sveikata, tiek emocijos ritosi į dugną.

– Dėl šių nepatogumų nusprendėte ryžtis implantacijai?

– Žinokit, pastūmėjo ir daugiau priežasčių. Pastebėjau, kad vos gyvi mano dantys neigiamai veikia ne tik mane, bet ir mano artimuosius. Šeima nerimavo dėl mano sveikatos, o tai, kad tapau vis rečiau besišypsantis ir mažiau bendraujantis, mano artimiesiems tiesiog draskė širdį. Vieną dieną anūkas man griežtai pasakė: Seneli, turi kreiptis dėl implantacijos. Dėl savo ir savo šeimos gerovės nieko nelaukęs apsilankiau konsultacijoje.

Atkurtos šypsenos istorija

– Ir kaipgi atrodė pirmieji žingsniai link dantų atkūrimo?

– Konsultacijos metu sužinojau, kad dantys yra taip stipriai pažeisti, kad jų išgelbėti nebepavyks. Graužiau save dėl netinkamos priežiūros, bet ką jau – laiko atgal neatsuksi. Kita vertus, Straumann implantai ir nuostabūs gydytojai padarė tokius stebuklus, kad atrodė, jog laikas buvo atsuktas.

– Kaip smagu girdėti, Algirdai! Papasakokite, kaip tie stebuklai buvo pasiekti?

– Vienu metu man buvo pašalinti dantys ir įsriegti 6 implantai. Tiems, kurie šios operacijos nėra patyrę, kone akys ant kaktos iššoka tai išgirdus, o aš tik juokiuosi iš tokios reakcijos. Iš tikrųjų, bijoti nėra ko – operacijos metu visiškai nieko nejaučiau. Na, tik pooperaciniu laikotarpiu jaučiau šiokį tokį skausmą, bet jis yra labai nežymus. Po savaitės, ant implantų man buvo pritvirtinti laikini dantukai. Ne koks nors išimamas protezas, o fiksuotas tiltas. Toks sprendimas visiškai atstoja natūralius dantis, todėl net su laikinais dantimis jaučiuosi kuo puikiausiai, būdamas tikras, kad niekas neslankios, neiškris ir nebus jokių kuriozų.

Didžiulė laimė yra kramtyti maistą ir valgyti ką nori. Gal kai kam tai gali pasirodyti paprasti pokyčiai, o man – neįkainojama dovana.

– Kaip pasikeitė Jūsų gyvenimas? Ar dantų implantacija padėjo išlipti iš juodojo periodo?

– Tikrai taip. Pilna burna dantų – neapsakomas jausmas. Didžiulė laimė yra kramtyti maistą ir valgyti ką nori. Gal kai kam tai gali pasirodyti paprasti pokyčiai, o man – neįkainojama dovana. Patys pirmieji mano pasikeitimą pajuto šeima – sako, kad grįžau į save ir pagaliau vėl atrodau laimingas. Taip ir yra! Jaučiuosi pakylėtas, atjaunėjęs. Dabar, kai tik turiu progą, bendrauju su žmonėmis, stengiuosi užkalbinti kiekvieną – juokiuosi, kad gal net ir spėjau įkyrėti. Na, bet kai nuotaika tokia gera, norisi šypsena dalintis tiek su artimaisiais, tiek su kiekvienu atistiktiniu praeiviu.

– Akivaizdu, kad įvyko tikras virsmas. Deja, kai kurie tokių pokyčių atsisako dėl per aukštos implantacijos kainos. Ar Jums implantacija nepasirodė per brangus malonumas?

– Galiu pasakyti, kad kaina yra verta šių pokyčių. Juk tai ne vienadienis džiaugsmas, o gražaus, patogaus gyvenimo garantija. Visiems panašaus likimo asmenims siūlau nesikankinti ir apsilankyti konsultacijoje. Susipažinę su gydytojais įsitikinsite patys, kad bijoti nėra ko. Pasiryžę implantacijai, džiaugsitės visą likusį gyvenimą.