5 technologijos, padedančios atkurti dantis

Šiandieniniame pasaulyje karaliauja modernios technologijos ir daugelis be jų neįsivaizduoja nei vienos dienos. Tobulėjančios technologijos ne tik įsitvirtino mūsų kasdienybėje, buityje, bet neabejotinai gelbsti ir medicinoje. Odontologija ir dantų implantavimas – ne išimtis.

  1. 3D tomografija. Ši technologijaskirtapaciento dantų būklės diagnozavimui. Žandikaulio vaizdas matomas trimatėje erdvėje įvairiais pjūviais, dėl to galima tiksliau įvertinti jo būklę, kaulo kokybę ir planuoti gydymą.
  2. Intraoralinis skeneris. Anksčiau dantų lankų atspaudų nuėmimas buvo viena nemaloniausių odontologinių procedūrų. Pasitelkiant skaitmeninį skenerį, nereikia naudoti atspaudinių medžiagų, tad pacientui nesukeliama jokio diskomforto.Burnos ertmė nuskenuojama vos per kelias minutes ir tikslų vaizdą iš karto galima matyti kompiuterio ekrane.
  3. Chirurginiai gidai. Ši technologinė priemonė padeda itin tiksliai suplanuoti ir atlikti procedūrą. Pasitelkiant šią metodiką, operacija atliekama greitai ir neskausmingai.
  4. CEREC CAD/CAM sistema. Ši sistema skirta gaminti keramikinius įklotus, užklotus, vainikėlius, nedidelius tiltinius protezus. Ji padeda nustatyti implanto padėtį ir kompiuteriu sumodeliuoti keramikos restauraciją. Tai yra greičiausias danties protezavimo būdas ant implantų.
  5. 3D spausdintuvai. Ši technologija yra itin plačiai pritaikoma medicinoje. Dažniausiai ji naudojama nuolatinių karūnėlių, tiltų, implantų spausdinimui.

Odontologijoje naudojamos skaitmeninės technologijos užima ypatingai svarbų vaidmenį, kadangi padeda ne tik sutrumpinti dantų implantavimo ar kitokias odontologines procedūras, bet ir jas atlikti kokybiškiau, saugiau, užtikrinant pacientui maksimalų komfortą.