5 patarimai, padėsiantys pasiruošti dantų implantavimui

Dantų implantavimo sėkmę padeda užtikrinti kompetentingas specialistas, pažangios technologijos bei aukštos kokybės implantų naudojimas. Siekiant procedūros sklandumo, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių ir pačiam pacientui. Dantų implantavimas yra chirurginė procedūra, todėl natūralu, kad ji reikalauja tam tikro pasirengimo. Taigi, kaip derėtų pasiruošti operacijai? Iš tiesų, ypatingo pasiruošimo dantų implantavimo operacija nereikalauja, tačiau pateikiame 5 patarimus, kurie palengvins procedūrą tiek Jums, tiek Jūsų gydytojui.

  1. Visų pirma, svarbiausia prieš dantų implantaciją tinkamai pasirūpinti burnos higiena – iki operacijos turi būti pašalinamos dantų apnašos, akmenys, bakterijos, taip pat, svarbu išgydyti problemines burnos ertmės vietas. Profesionali burnos higiena padės išvengti galimų infekcijų ir komplikacijų.
  2. Neretai manoma, kad prieš operaciją negalima nieko valgyti. Tačiau tai nėra tiesa, nes dantų implantai sriegiami taikant vietinę anesteziją. Dantų implantavimo dieną gydytojai rekomenduoja sočiai pavalgyti, nes kelias valandas po procedūros nebus galima valgyti dėl nejautros poveikio, galimai patinusios apatinės veido dalies, liežuvio bei šiek tiek pažeistų dantenų.
  3. Tam tikrais atvejais gydytojas gali nurodyti prieš procedūrą išgerti nuskausminamuosius vaistus ar antibiotikus. Tačiau prieš procedūrą jokiu būdu nevartokite kraujo krešėjimą keičiančių vaistų, nes tai gali sukelti rimtas komplikacijas. Tokių medikamentų nevartokite 7-10 dienų prieš operaciją. Be to, kraują skystina ir alkoholis, todėl patartina jo vengti parą prieš dantų implantaciją.
  4. Norint palengvinti odos dezinfekavimą, vyrams ir moterims reikėtų laikytis tam tikrų reikalavimų. Moterims vertėtų nenaudoti makiažo priemonių, o vyrams būtų gerai nusiskusti barzdą, tokiu būdu ne tik palengvinant dezinfekavimą, bet ir pagerinant matomumą odontologui.

Po procedūros reikėtų šaldyti žandą – tai sumažins patinimą ir skausmą. Be to, apie savaitę po operacijos patartina neplanuoti jokių svarbių įvykių, susitikimų, taip pat, vengti fizinės veiklos, nesilankyti pirtyje ir nesideginti. Po operacijos vartokite gydytojo paskirtus vaistus, o jeigu prasideda karščiavimas arba jaučiate labai stiprų skausmą, kreipkitės į dantų implantaciją atlikusį gydytoją.