5 dalykai, kuriuos turėtumėte žinoti apie dantų implantus

Dantų implantas – unikalus gaminys, kurį galima laikyti vienu didžiausių odontologijos mokslo laimėjimų. Kiekvienas dantų implantas yra gaminamas iš titano, cirkonio ar jų lydinio ir primena nedidelį varžtelį. Implantas chirurginiu būdu sriegiamas trūkstamo danties vietoje į žandikaulio kaulą ir pakeičia trūkstamo danties šaknį. Praėjus keletui mėnesių nuo šios procedūros, implantas įsitvirtina kauliniame audinyje ir jau gali būti naudojamas kaip stabili atrama dantų atkūrimui skirtiems vainikėliams ar tiltams.

STRAUMANN – didžiausias dantų implantų gamintojas visame pasaulyje. Pirmasis šios kompanijos sukurtas implantas buvo įsriegtas jau daugiau nei prieš 40 metų. Šveicarijoje sukurti STRAUMANN implantai atitinka aukščiausius kokybės standartus. STRAUMANN kompanija jau daugelį metų atlieka detalius mokslinius tyrimus ir tobulina implantų gaminimo technologijas tam, kad galėtų kiekvienam pacientui pasiūlyti patikimus ir ilgaamžiškus implantavimo ir protezavimo sprendimus.


https://www.youtube.com/watch?v=hgFtRFHduvk
 

Išskirtinių STRAUMANN implantų savybių visuma nulemia šiuos gydymo dantų implantais privalumus:

  • Maksimalus funkcionalumas. Dantų implantai leidžia atkurti ne tik nepriekaištingą šypseną, bet ir prarastas dantų funkcijas. Dantų netekę žmonės dažnai negali valgyti visų mėgiamų maisto produktų, blogėja maisto susmulkinimas, tad ilgainiui gali nukentėti virškinimo sistemos veikla. Neturint dantų sutrinka ir fonetika – tampa sunku tarti kai kuriuos garsus. Ant implantų atkurti dantys yra tarsi savi – po procedūros maksimaliai atkuriama kramtymo funkcija, galima mėgautis net ir kietu ar sunkiai kramtomu maistu, tampa lengviau kalbėti.
  • Aukšti prigijimo rodikliai. Nepriklausomų mokslinių tyrimų metu įrodyta, kad STRAUMANN implantų prigijimo rodikliai siekia net 96,4 %. Tai lemia dvi pagrindinės priežastys – pagal specialią technologiją gaminamas STRAUMANN implantų lydinys Roxolid® ir unikalus implantų paviršius SLActive®.
  • Apsauga žandikaulio kaului. Žinoma, žvelgiant iš paciento perspektyvos, didžiausias implantų privalumas yra tas, jog jie suteikia galimybę pagaliau turėti taisyklingą ir natūraliai atrodančią šypseną, tačiau esama ir kitų – nepastebimų, tačiau nepaprastai reikšmingų privalumų. Netekus dantų, sutrinka žandikaulio kaulo bei dar likusių sveikų dantų sąveika, tad ima nykti dantenos ir žandikaulio kaulas. Kadangi dantų implantai sriegiami tiesiai į žandikaulio kaulą ir pakeičia prarastų dantų šaknis, atkuriama pirminis dantenų bei žandikaulio stimuliavimas, tad žandikaulio kaulas apsaugomas nuo nykimo.
  • Sveikų dantų išsaugojimas. Taikant tradicinius dantų atkūrimo būdus, dažnai apgadinami dar sveiki paciento burnos ertmėje likę dantys – pavyzdžiui, norint pritvirtinti dantų tiltą, tenka šlifuoti šalia esančius dantis. Tai padarius, dantys gali tapti jautrūs, skausmingi, sutrumpėja jų tarnavimo amžius. Tačiau pritaikius dantų atkūrimą implantais, paciento dantys nėra žalojami. Priešingai – implantai leidžia atkurti tinkamą atramą ir apsaugo likusius dantis nuo pasvirimo ar deformacijų.
  • Ilgaamžiškumas. Dantis galima atkurti ir kitais būdais – pasitelkiant išimamuosius protezus ar tiltus, tačiau problema ta, kad šie sprendimai nėra ilgaamžiški ir įprastai tarnauja tik 5 – 20 metų. Didžiausias implantų privalumas, lyginant su kitomis dantų atkūrimo metodikomis yra tas, kad tinkamai prižiūrint, jie gali tarnauti visą gyvenimą. Tai nėra vien tik tuščias pažadas, nes gamintojas kiekvienam STRAUMANN implantui suteikia tarptautinę viso gyvenimo garantiją.

STRAUMANN implantai – kur kas daugiau nei gaminys. Tai – išskirtinis odontologijos laimėjimas, kurį pasiekti ir užtvirtinti padėjo jau daugiau nei 3 000 atliktų nepriklausomų mokslinių tyrimų bei publikacijų. Neįtikėtina, tačiau moksliškai įrodyta: vos kelių milimetrų ilgio titaniniai varžteliai suteikia galimybę pagaliau turėti nepriekaištingą šypseną ir visą likusį gyvenimą mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais.