Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su Straumann slapukų politika.
Protezavimas ant dantų implantų. Kokios galimybės?
Dantų atkūrimas – kelių etapų procesas.

Implantų įsriegimas tėra pirmasis žingsnis link šypsenos atkūrimo, nes implantas pakeičia ne dantį, o danties šaknį. Galutinis etapas yra protezavimas, kurio metu ant implanto tvirtinama dirbtinio danties karūnėlė. Tai yra laukiamiausias pacientų etapas, po kurio svajonė turėti puikiai funkcionuojančius ir estetiškus dantis virsta realybe. Kokios yra šiuolaikinio protezavimo galimybės ir kokius rezultatus galime pasiekti?

Protezavimo medžiagos skiriasi kokybinėmis savybėmis 01/02

Naujai atkurtų dantų kokybė priklauso nuo kelių veiksnių. Pirmiausia, svarbi gydytojo bei dantų technikų kompetencija ir patirtis. Didžiulį vaidmenį taip pat atlieka protezavimo medžiagos, kurių pasirinkimas priklauso nuo paciento asmeninių poreikių, galimybių. Protezavimo medžiagos skiriasi savo patvarumu, estetika ir, atitinkamai, kaina. Visiems puikiai žinoma protezavimo medžiaga yra metalo keramika. Tai yra ekonomiškas ir tikrai tvirtas sprendimas, tačiau vargu ar visiškai pateisinantis bent vieno paciento lūkesčius. Didžiausia šios medžiagos problema – estetikos trūkumas. Jei dantys yra suprotezuoti metalo keramika, prie dantenų kaklelio pastebimas papilkėjimas ar melsvumas, kuris ilgainiui ryškėja ir ypač krenta į akis priekinių dantų srityje. Dėl minėtų trūkumų, metalas pamažu traukiasi į šoną, užleisdamas vietą kitam, kur kas estetiškesniam sprendimui – cirkonio keramikai.

Protezavimui ant implantų svarbi gydytojo bei dantų technikų kompetencija.

Metalas pamažu traukiasi į šoną – o vietą užima cirkonio keramika. 

Savo tvirtumu cirkonis nenusileidžia titanui, o estetinis vaizdas yra nepriekaištingas. Cirkonis yra pralaidus šviesai, tolygiai natūralios, artimos natūraliam emaliui spalvos. Bemetalės keramikos vainikėlis suauga su dantenomis ir yra puiki išeitis į alergijas linkusiems pacientams, kurie negali atkurti dantų metalo keramika. Cirkonis pasižymi atsparumu kramtymo spaudimui, todėl užtikrinamas tokio protezavimo būdo ilgaamžiškumas. Taigi, šios medžiagos dėka pasiekiamas pagrindinis tikslas – sukurti tokius dantis, kurių atskirti nuo natūralių yra beveik neįmanoma tiek dėl estetinių, tiek dėl funkcinių savybių. Vis dėlo, šis itin pažangus protezavimo būdas yra brangesnis, lyginant su metalo keramika.

Kelias link naujų dantų 02/02

Nuolatiniai dantų protezai tvirtinami ant dantų implantų, šiems suaugus su žandikaulio kaulu, t.y. po 2-3 mėnesių. Juos iš pasirinktos medžiagos pagamina dantų technikai, pagal nuimtus dantų atspaudus. Atkuriant pavienius dantis, vainikėliai spalviškai pritaikomi prie greta esančių, kad sukurtų natūralią visumą. Jei vienoje eilėje trūksta kelių dantų, galima naudoti dantų karūnėlių tiltelį, o atkuriant bedančius žandikaulius, fiksuoti protezai tvirtinami ant 4, 6 ar 8 implantų. Bendra protezavimo trukmė priklauso nuo procedūros apimties ir norimo pasiekti rezultato. Kiekvieną etapą su gydytoju aptarsite konsultacijos metu.