Svetainėje naudojami slapukai, kurie padeda užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą, jūs sutinkate su Straumann slapukų politika.
Dantų praradimas: kas vyksta su kūnu ir psichika?
Ką atsakytų gydytojas odontologas, jeigu jo paklaustume, kaip ima keistis žmogaus organizmas netekus dantų?

Lažinamės, kad imtų vardinti šiuos dalykus: tirpsta žandikaulio kaulas, gretimi dantys krypsta į atsiradusius tarpus, keičiasi veido bruožai, ryškėja raukšlės. Tikrų tikriausia tiesa, tačiau tai – tik ledkalnio viršūnė. Kartu su prarastais dantimis, problemos atsiranda ne tik burnoje, bet ir kitose kūno vietose ar net… galvoje.

Kenčia imunitetas 01/02

Šnekos, kad bedančiai neatsimena, kada paskutinį kartą atsikando obuolio ar kepsnio, tikrai ne iš piršto laužtos. Jeigu burnoje bėgant metams lieka vis mažiau ir mažiau dantų, sunkiau ir maitintis. Tenka įsigyti maisto trintuvą ir vakarienę atiduoti ne priešams, o tiems, iš kurių ligos ar kitos bėdos dantų dar neatėmė.

Nemalonūs pokyčiai seka vienas kitą: iš pradžių tampa sunkiau kramtyti, tad tenka atsisakyti kai kurių maisto produktų – vaisių, riešutų, daržovių, taip pat kieto, kepto ar traškaus maisto. Nurėžus nemenką mitybos raciono dalį, žmogus ne tik nebegali restorane ar svečiuose pasimėgauti trokštamu patiekalu, bet ir nebegauna visų reikiamų maisto medžiagų. Dėl šios priežasties daugumos ar visų dantų neturintys žmonės kenčia dėl mikroelementų bei vitaminų stygiaus, dažniau serga peršalimo ligomis ir kenčia dėl kitų smulkių negalavimų. Taigi, ar netekus dantų pamažu netenkama ir imuniteto? Tikrai taip.

Ar netekus dantų pamažu netenkama ir imuniteto? Tikrai taip.

Užvaldo depresyvios nuotaikos 02/02

Kartais išgyventi sudėtingus ar liūdesio kupinus gyvenimo periodus – visiškai normalu. Tačiau kai dėl akivaizdaus savo išvaizdos trūkumo negali kartu su artimaisiais juoktis, šypsotis ar net nepajėgi susirasti darbo, niūri nuotaika apninka žymiai dažniau.

Tiesa skaudi: fiziniai kūno pokyčiai paliečia ir mūsų psichiką. Dėl atstumiančio vaizdo veidrodyje bei kitų nepatogumų, kurie ištinka praradus dantis, žmones kartais netgi užgula menkavertiškumas, kiekviename žingsnyje koją kišantis nepasitikėjimas savimi ir depresyvios nuotaikos. Netekus šypsenos, kuri yra kone svarbiausia žmogaus veido detalė, savo išvaizdai imama jausti nemeilė ar net neapykanta. Prarasti dantys, priešingai nei netobulas kūno linkis yra visuomet pastebimi ir jų negalima užmaskuoti drabužiais. Todėl bedančiai dažnai ima vengti bendravimo su naujais žmonėmis, atsiriboja nuo artimųjų ir užsisklendžia savyje vien tik tam, kad niekas pirštais nebadytų į gėdingą išvaizdos trūkumą. Jeigu dantų praradimą išgyvenęs žmogus yra itin jautrus, jam netgi gali prasidėti depresija.

Neuralginiai skausmo priepuoliai būna stiprūs ir kankinantys, būdingi raumenų traukuliai

Pakitusią psichologinę būseną gali lydėti ir fiziniai negalavimai. Pavyzdžiui, pasireikšti neuralginiai skausmai. Neuralgija yra ne fiziologinis, o neurologinis skausmas, atsirandantis dėl neigiamų vidinių pokyčių mūsų organizme. Liga gali atsirasti dėl daugelio priežasčių, tačiau pastebima, kad būtent stiprūs psichologiniai išgyvenimai turi didžiausią įtaką. Priklausomai nuo nervo šakos pažeidimo, skausmas gali apimti bet kurią veido vietą. Pasikartojantys skausmo priepuoliai, trunkantys kelias sekundes ar minutes, būna stiprūs ir kankinantys, būdingi raumenų traukuliai. Nereceptiniai nuskausminamieji vaistai dažniausiai nepadeda numalšinti neuralginių skausmų. Taigi, susidūrus su šios ligos požymiais, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją neurologą, kuris paskirs kompleksinį gydymą.

Būkime realistai: išvaizda šiandien reiškia daug ir yra svarbi mūsų identiteto dalis ir bet koks nuokrypis nuo normos veda į blogą savijautą. Ir čia kalbame visai ne apie visuotinius grožio standartus, o apie dalykus, kuriuos nusipelno turėti kiekvienas žmogus: akis, kuriomis gali matyti pasaulį, odą, kuria gali prisiglausti prie savo artimo ir šypseną, kuria gali reikšti šilčiausias savo emocijas.

Jūs ir vėl galite gerai jaustis savo kūne! Susigrąžinkite prarastus dantis su Straumann užkirskite kelią neigiamiems fiziniams bei psichologiniams pokyčiams. Ant implantų atkurti dantys beveik niekuo nesiskiria nuo natūralių: kaulas apsaugomas nuo tirpimo, sugrįžta kramtymo funkcija, estetiška išvaizda ir, be abejo, pasitikėjimas savimi.