Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos (titano, cirkonio ar jų lydinio) ir primena nedidelį varžtelį. Atstatinėjant prarastą dantį, „varžtelis“ chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė.
Danties implantas žmogui pirmąkart įsriegtas dar 1967 m. Nuo tada implantologija pažengė tiek, kad šiais laikais dantų atstatymo implantais procedūra kasmet atliekama virš 10 milijonų žmonių visame pasaulyje ir įsriegiama apie 25 mln. implantų. Jau 20 metų moderni implantologija gyvuoja ir Lietuvoje. Kasmet čia įsriegiama apie 70 tūkstančių dantų implantų. Šiandien sriegiami implantai prigyja net 96–100 % atvejų ir nepriekaištingai tarnauja visą gyvenimą.
Praradus dantį ar kelis, būtina pasirūpinti kuo skubesniu jų atstatymu. Delsiant gydyti, organizme neišvengiamai prasidės nepageidaujami procesai.
Atsiradusio dantų tarpo link ims slinkti kaimyniniai dantys. Dėl suprastėjusio sąkandžio pasidarys sunkiau kramtyti, tinkamai valyti dantis, taip pat gali prasidėti galvos skausmai. Atsiradęs tarpas ir dantų poslinkiai, be abejo, ims kenkti šypsenos grožiui.
Negaudamas įprasto krūvio, prarasto danties vietoje ims “tirpti” žandikaulis. Dėl to ilgainiui pasikeis veido forma, žmogus per anksti susens.
-
-
Dantys slenkasi į atsiradusį tarpą, atsidengia šalia esančių dantų šaknys, o tai labai pablogina aplink esančių dantų būklę bei žymiai padidina riziką susirgti periodonto ligomis.
-
Tiltinis dantų protezas, arba „tiltas“, – tai dirbtinių dantų vainikėlių junginys, maunamas ant sveikų kaimyninių dantų. Nors daug dešimtmečių šis prarastų dantų gydymo būdas buvo pats populiariausias, jis visada turėjo keletą esminių trūkumų. Pažeidžiami šalia esantys sveiki dantys, ant kurių tvirtinamas protezas, po tilteliu besikaupiantys ir sunkiai išvalomi maisto likučiai, visa tai labai padidina karieso riziką. Dėl šių priežasčių, anksčiau ar vėliau pacientui tiltelį teks keisti. Tikėtina, kad buvę atraminiai dantys toliau šiam “darbui” nebetiks, juos reikės rauti, šlifuoti kitus ir, žinoma, už viską mokėti iš naujo.
Implantacija gali būti atidėta arba betarpiška. Taikant betarpišką (vienmomentę) implantaciją, tą pačią dieną ištraukiama danties šaknis, įsriegiamas implantas ir uždedamas laikinas vainikėlis. Toks implantavimo būdas yra komfortiškas ir neskausmingas, be to, išvengiama papildoma chirurginė operacija implantui įsriegti. Betarpiška implantacija suteikia galimybę saugiai ir greitai atstatyti kramtymo funkciją, fonetiką ir estetiką.