Visa tiesa apie bedančių žandikaulių atkūrimą
Dantų praradimas – ypač nemaloni patirtis, kaip reikiant sujaukianti kasdienybę ir gyvenimo kokybę: paveikiama estetika, kramtymo bei virškinimo funkcija, apsunkinamas kalbėjimas.

Apie neigiamas dantų netekimo pasekmes bei galimybę susigrąžinti šypseną ir pilnavertį gyvenimą kalbamės su Šiauliuose įsikūrusios modernios ŠIC klinikos gydytoju periodontologu Žilvinu Čiužu.

 

Išimamieji protezai 01/03

Be prarastos gyvenimo kokybės, gydytojas periodontologas Žilvinas Čiužas išvardija ir daugiau neigiamų dantų netekimo pasekmių: „Netekus dantų, prasideda kaulo tirpimas, keičiasi dantenų kontūras, mažėja jų tūris, be to, sąkandis tampa netaisyklingas. Taip pat iškrypsta greta esantys dantys, nes jie po truputį slenka į atsiradusias tuščias ertmes“, – įspėja gydytojas periodontologas Žilvinas Čiužas. Norint išvengti tokių rimtų komplikacijų, svarbu dantis atkurti nedelsiant.

Paklaustas apie dantų atkūrimo galimybes, ŠIC klinikos gydytojas periodontologas pirmiausia aptaria ekonomiškiausius variantus: „Vienas ekonomiškiausių bedančių žandikaulių atkūrimo būdų yra išimamieji plokšteliniai protezai. Šie protezai atrodo gana estetiškai ir juos paprasta prižiūrėti“, – paaiškina gydytojas, tačiau pabrėžia, kad išimamieji protezai turi ir nemažai trūkumų. „Ko gero didžiausias išimamų protezų minusas – prastas laikomumas. Pacientai, nešiojantys išimamas plokšteles, negali jaustis kaip su savais dantimis, nes protezai nuolat slankioja burnoje, dėl to sunku kalbėti, šypsotis ir kramtyti maistą. Tokie protezai atkuria tik apie 30 % kramtymo funkcijos. Taip pat, plokštelė dengia gomurį, dėl to neretai sukelia pykinimo pojūtį“, – trūkumus pažymi periodontologas Žilvinas Čiužas, informuodamas apie galimybę sumažinti išimamos plokštelės sukeliamus nepatogumus, įsriegus 2-4 implantus. „Implantuose ir išimamoje plokštelėje pritaikomas specialus metalinis korpusas, kuris padeda protezams ir implantams tarsi sukibti tarpusavyje. Lyginant su įprastomis išimomis plokštelėmis, šis variantas pranašesnis tuo, kad gerokai mažiau dengia gomurį, todėl beveik nejaučiamas svetimkūnio pojūtis burnoje. Be to, ženkliai pagerinamas protezo laikomumas ir kramtymo funkcija. Žinoma, norint džiaugtis nuolatiniais, neišimamais dantimis, reikėtų pasinaudoti galimybe atkurti visus dantis implantais“, – atkreipia dėmesį periodontologas Žilvinas Čiužas.

 

Gydytojas periodontologas
Žilvinas Čiužas – Gydytojas periodontologas

 

Bedančių žandikaulių atkūrimas implantais 02/03

Dantų implantų yra galybė. Paklaustas, kaip nepasimesti tokioje gausoje, Ž. Čiužas teigia, jog visi implantai yra geri, tačiau norint užtikrinti maksimalią prigijimo sėkmę, pataria rinktis patikimus, visame pasaulyje žinomus gamintojus: „ŠIC klinikoje naudojame vienus populiariausių implantų, kurie pasižymi nuolatiniais moksliniais tyrimais ir technologijų tobulinimu. 2013 metais švedų universitete buvo atlikti nepriklausomi tyrimai, kurie parodė, kad šveicariški implantai yra net kelis kartus ilgaamžiškesni nei kitų gamintojų“, – informuoja ŠIC klinikos gydytojas periodontologas ir glaustai aptaria bedančių žandikaulių implantavimo galimybes: „Šiais laikais visus dantis galima kokybiškai atkurti vos ant keturių implantų, tačiau norint sukurti stabilesnę ir biochemiškai tvirtesnę konstrukciją, gali prireikti 6 ar 8 implantų. Atkūrus dantis implantais, pacientai jaučiasi lyg su savais dantimis, nes jie yra neišimami, labai estetiški ir, svarbiausia, funkcionalūs“, – teigia ŠIC klinikos gydytojas periodontologas Žilvinas Čiužas, primindamas, kad dantų implantavimo sėkmę ir ilgaamžiškumą lemia ne tik implantų gamintojas, bet ir gydytojo kompetencija bei paciento sveikatos ir burnos ertmės būklė.

Gydymo eiga 03/03

Visa tiesa apie bedančių žandikaulių atkūrima

Kiekvienas gydymo atvejis yra unikalus, todėl prieš dantų implantaciją būtina išsami gydytojo konsultacija, kurios metu sudaromas individualus gydymo planas. Taip pat, konsultacijos metu įvertinama paciento sveikatos ir burnos ertmės būklė, išsiaiškinami jo poreikiai ir, siekiant įvertinti žandikaulio kaulo kiekį, atliekama panoraminė arba 3D rentgeno nuotrauka.

ŠIC klinikos periodontologas dantų implantaciją skirsto į 2 etapus: chirurgiją ir protezavimą. „Chirurginiu etapu yra įsukami implantai. Šios procedūros pacientai neretai bijo, tačiau tikrai galiu nuraminti, kad baimintis nėra pagrindo: implantai įsriegiami atliekant vietinę nejautrą (kartu gali būti taikoma ir sedacija), taigi, procedūra yra trumpa ir neskausminga. Įsriegus implantus, pritaikomas laikinas protezas, kuris vėliau pakeičiamas nuolatiniu. Implantai prigyja per 2-4 mėnesius, tuomet galime žengti prie 2 etapo – protezavimo. Šiuo etapu intraoraliniu skeneriu nuskenuojamas žandikaulis, duomenys perduodami į laboratoriją, kurioje, atlikęs pamatavimus, dantų technikas per porą savaičių pagamina nuolatinį protezą ir pacientas gali džiaugtis nauja, nepriekaištinga šypsena“, – dantų implantacijos etapus aptaria gydytojas. ŠIC klinikos gydytojas periodontologas Žilvinas Čiužas pastebi, kad nauji dantys sugrąžina ne tik sveikatą, bet ir jaunatviškumą, pasitikėjimą savimi ir galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą.