Sukrečianti seserų istorija: „gyvenome slėpdamos šypsenas“

Klystate, jeigu manote, kad bedantystę išgyvena tik senjorai. Ši būklė atima šypseną ir iš visai jaunų žmonių. Seserys Paulina (24 m.) ir Silvija (21 m.) su dantų netektimi susidūrė anksti: jų patirtys slepia kompleksus ir sunkius išgyvenimus. Tačiau judviejų istorija įrodo: bedantystė nėra nuosprendis visam gyvenimui.

Skaudžios patirtys

Paulina ir Silvija niekuo nesiskiria nuo daugelio kitų jaunų merginų. Tačiau šių žavių pašnekovių praeitis slepia skaudžią istoriją: jos ilgus metus gyveno slėpdamos savo šypseną.

„Kaip visiems vaikams, mums pradėjo kristi pieniniai dantys. Deja, nuolatiniai taip ir neišdygo.“- atvirauja Silvija.

Kirbėjusį nerimą patvirtino klinikiniai tyrimai. Tiesa, gana atsitiktinai: vienuolikos sulaukusi Paulina ruošėsi akių operacijai. „Prieš operaciją gydytojai atliko bendrus tyrimus. Jiems kilo klausimas, kodėl ne visi mano pieniniai dantys yra iškritę. Padarę nuotraukas gydytojai pamatė, kad nuolatinių dantų nebus visai“- pasakoja Paulina. Silvijai atlikti tyrimai liudijo tą patį: abi seserys neturėjo nuolatinių dantų užuomazgų.

Nors panašias odontologines problemas patyrė ir Silvijos bei Paulinos artimieji – seneliai ir tėvai - ši žinia šeimai buvo netikėta.

„Dantų netektį sekė kompleksai. Paauglystės laikotarpis buvo išties sunkus, tačiau tos mažos vilties, kad viską galime išspręsti, mudvi nepraradome“- prisimena Silvija.

Naujas gyvenimo etapas

Kartais atsitiktinai sutikti žmonės kardinaliai pakeičia mūsų gyvenimą. Taip nutiko ir Silvijai bei Paulinai: pažintis su gydytoju odontologu Marijumi Kubiliumi sesėms buvo lemtinga.„Anksčiau nustatyta diagnozė pasitvirtino: padarę rentgeno nuotraukas supratome, kad šitos dvi mergaitės nuolatinių dantų neturės niekada“- teigia gydytojas.

Tačiau medikų komanda nežadėjo pasiduoti. Tikslas – suremti pečius ir dviem sesėms sugrąžinti šypsenas. „Užduotis buvo išties atsakinga. Turėjome atlikti ortodontinį gydymą: ištiesinti, sustumti esamus dantis. Kitas žingsnis buvo pokalbis su implantus gaminančia kompanija, kad mergaitėms padovanotų implantus ir padarytų šituos du jaunus, gražius žmogiukus labai laimingais“- apie nueitą kelią pasakoja M. Kubilius.

Taip ir neišdygę seserų dantys atkurti pasitelkus pažangią dantų implantaciją. Į žandikaulio kaulą buvo sriegiami dantų šaknų pakaitalai, titano implantai. Tai – patikimiausias metodas: tinkamai prižiūrimi, implantai tarnauja visą gyvenimą. Tuo tarpu dantų estetika atkurta kokybiškais protezais.

Komandinių pastangų rezultatas – natūralios, spindinčios Paulinos ir Silvijos šypsenos. Šiandien seserys išgyvena naują gyvenimo etapą. Paulina džiaugiasi atkurtais dantimis, o Silvijai iki šio tikslo jau visai nedaug: merginai atliekama dantų korekcija breketais.

Sesės džiaugiasi, kad kompleksai dėl neestetiškos šypsenos – jau praeityje. „Net sunku patikėti. Tiek metų ėjau į kliniką, kur atlikdavo procedūras. O dabar – štai ir viskas“- džiaugiasi Paulina. Jai pritaria ir Silvija: „jaučiuosi atsisveikinusi su praeities vaiduokliais“.