Kokią žinutę siunčia Jūsų dantys?

Mūsų dantys skirti ne tik maisto kramtymui. Savo svarba praktinėms dantų funkcijoms prilygsta ir šypsena. Tai – žinutė pasauliui apie save. Turint gražią šypseną, nesunku atsipalaiduoti ir pasiduoti saviraiškos laisvei. Tuo tarpu praradus dantis, daugelis atsiriboja nuo pasaulio... Kodėl dantys tokie svarbūs mums, kaip asmenybėms?

Šypsenos vertė

Jei manote, kad dantys išduoda tik odontologines problemas, labai apsirinkate. Dantys atspindi psichologinę būseną, gali išduoti ir fizines burnos ertmės bei viso organizmo ligas, bendrą nusilpimą, maistinių medžiagų, mineralų ir vitaminų trūkumą.

Sunkios burnos ir dantų ligos – viena dažniausių dantų netekimo priežasčių. Su ankstyvu dantų praradimu susiduria kas antras 35 metų ribą perkopęs lietuvis. Deja, kartais tik dantų praradimas atskleidžia šypsenos vertę. Jos netekę pacientai susiduria su fiziniais pokyčiais ir psichologiniais sunkumais. Baime šypsotis, juoktis ir net bendrauti... Žinoma, vidinis žavesys savo svarba nenusileidžia išorės grožiui, tačiau jam atsiskleisti trukdo pacientų jaučiami kompleksai, nepasitikėjimas savimi ir užsisklendimas nuo pasaulio.

Tokios istorijos atskleidžia paprastą tiesą. Šypsenos svarba – ne tik tai, ką matome plika akimi. Estetiškai atrodantys dantys stiprina pasitikėjimą savimi, leidžia dar drąsiau siekti užsibrėžtų tikslų ir plečia galimybių ribas. Dėl šių priežasčių šypsenos vertė mūsų asmenybei – neįkainojama.

Keistis – ne vėlu

Su dantimis prarasti vilties tikrai neverta. Net jei netekote dantų, šypsotis galite ir vėl! Odontologija siūlo ne vieną būdą prarastų dantų atkūrimui. Vis dėlto, patikimiausias sprendimas, kuris tarnauja visą gyvenimą – dantų implantai. Šis metodas pasižymi maksimalia estetika ir funkcionalumu. Atkurti dantys atrodo kaip tikri! Nesvarbu, kiek dantų netekote, mažytis titaninis varžtelis gali išspręsti visas šias problemas greitai, be skausmo ir ilgam:

  • Kai trūksta vieno danties – dantų lanką ir kramtymo funkciją galima atkurti įsriegiant vieną ar dantų implantą ir tvirtinant estetišką dantų vainikėlį.
  • Kai trūksta kelių gretimų dantų – gali užtekti įsriegti vos du dantų implantus. Estetiką ir funkciją atkuria dantų vainikėlio konstrukcija.
  • Kai trūksta daugumos arba visų dantų – vieno žandikaulio dantis galima atkurti vos su 4 implantais (o pageidaujant dar didesnio natūralumo – su 6 ir net 8!). Įsriegus implantus, ant jų tvirtinama nenuimama protezo konstrukcija (antruoju atveju – tvirtinamos vainikėlių jungtys).

Straumann komanda tiki, kad prarasti dantys tikrai ne nuosprendis. Leiskite savo asmenybei ir vėl sužydėti – papuoškite pasaulį šypsena!