Gydymo galimybės

Kai trūksta vieno ar kelių dantų

Neturint vieno ar kelių dantų, dantų lanką ir kramtymo funkciją galima atkurti įsriegiant vieną ar kelis dantų implantus.

Kai trūksta visų dantų

Vieno žandikaulio dantis galima atkurti vos su 4 implantais. Įsriegus implantus, ant jų tvirtinama protezo konstrukcija.

Pranašiau už „Tiltus“

Tiltinis dantų protezas, arba „tiltas“ – tai dirbtinių dantų vainikėlių junginys, maunamas ant sveikų kaimyninių dantų.

Kas yra danties implantas?

Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos (titano, cirkonio ar jų lydinio) ir primena nedidelį varžtelį. Atstatinėjant prarastą dantį, „varžtelis“ chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė.

Danties implantas žmogui pirmąkart įsriegtas dar 1967 m. Nuo tada implantologija pažengė tiek, kad šiais laikais dantų atstatymo implantais procedūra kasmet atliekama virš 10 milijonų žmonių visame pasaulyje ir įsriegiama apie 25 mln. implantų. Jau 20 metų moderni implantologija gyvuoja ir Lietuvoje. Kasmet čia įsriegiama apie 70 tūkstančių dantų implantų.


Kodėl prarasta danti būtina kuo skubiau atstatyti?

Praradus dantį ar kelis, būtina pasirūpinti kuo skubesniu jų atstatymu. Gydyti delsiant, organizme neišvengiamai prasidės nepageidaujami procesai.

  • Atsiradusio dantų tarpo link ims slinkti kaimyniniai dantys. Dėl suprastėjusio sąkandžio pasidarys sunkiau kramtyti, tinkamai valytis dantis, taip pat gali prasidėti galvos skausmai. Atsiradęs tarpas ir dantų poslinkiai, be abejo, ims kenkti šypsenos grožiui.
  • Negaudamas įprasto krūvio, prarasto danties vietoje ims “tirpti” žandikaulis. Dėl to ilgainiui pasikeis veido forma, žmogus per anksti susens.

Greitas, neskausmingas ir ilgaamžis sprendimas

Implantacija – šiandien pažangiausias būdas atstatyti tiek vieną, tiek ir kelis ar net visus prarastus dantis. Tokį gydymą viso pasaulio odontologai rekomenduoja dėl eilės priežasčių.

  • Patikima procedūra. Šiandien sriegiami implantai prigyja net 96-100 % atvejų ir nepriekaištingai tarnauja visą gyvenimą.
  • Neskausminga, nesudėtinga, greita operacija. Danties implantavimo procedūrai pakanka vietinio nuskausminimo, o pati operacija trunka vos  30-60 minučių.
  • Maksimalus estetinis rezultatas. Šiuolaikiškai implantuotą dantį nuo tikrojo atskirti gali tik paciento šypseną įdėmiai apžiūrinėjantis jo gydytojas.